Dwight Schrute walczy z pandemią w zwiastunie "Utopii" – amerykańskiej wersji szalonego brytyjskiego serialu

"Utopia" (Fot. Amazon Prime Video)

Odjechany świat "Utopii" powraca w amerykańskiej wersji, której autorką jest Gillian Flynn. Zobaczcie, jak John Cusack i Rainn Wilson prezentują się w zwiastunie serialu Amazona.

Brytyjska "Utopia" to zaledwie dwa sezony, 12 odcinków, cliffhanger na końcu i mnóstwo frustracji, że tak fenomenalny serial został najzwyczajniej w świecie skasowany. Amerykańska wersja (1. sezon ma liczyć osiem odcinków), którą obejrzymy jesienią na Amazon Prime Video, ma szansę pójść inną drogą.

Utopia – zwiastun amerykańskiej wersji serialu

Zwiastun, wypuszczony podczas Comic-Conu, wyraźnie sugeruje, że stylistycznie to będzie inny serial, ale większość szczegółów fabularnych będzie się zgadzać. Akcja spiskowego thrillera, stworzonego na nowo przez Gillian Flynn ("Zagubiona dziewczyna", "Ostre przedmioty"), będzie kręcić się wokół fikcyjnego komiksu o tytule takim jak serial – "Utopia".

Grupka nerdów, składająca się z Iana (Dan Byrd, "Cougar Town"), Becky (Ashleigh LaThrop, "The 100"), Samanthy (Jessica Rothe, "Mary + Jane"), Wilsona Wilsona (Desmin Borges, "You're the Worst") i Granta (Javon 'Wanna' Walton, "Euforia"), odkrywa ukryte znaczenia na jego stronach. Wkrótce zaczynają ich ścigać brutalni zabójcy, usiłujący powstrzymać kogokolwiek przed przeczytaniem tej historii.

Uciekając przed świetnie wyszkolonymi zabójcami, ekipa spotyka na swojej drodze Jessicę Hyde (Sasha Lane), bohaterkę komiksu, na punkcie którego dostali obsesji. Jessica okazuje się prawdziwą osobą, która chce uratować zaginionego ojca, i wierzy, że w "Utopii" może znaleźć klucz.

Jednocześnie poznajemy Kevina Christie (John Cusack), miliardera i filantropa, mającego związki z nową chorobą badaną przez doktora Michaela Stearnsa (Rainn Wilson). Postać Cusacka to dodatek wprowadzony do serialu przez Gillian Flynn – nie jedyny, bo showrunnerka miała także własną wizję tego, jak serial powinien wyglądać.

– [Brytyjska "Utopia"] rozgrywała to bardzo elegancko. Chciałam, żeby moja była wyboista, brudna, surowa, prawdziwa – jakbyś chodził po gumie na chodniku i wąchał śmieci w tylnej uliczce – powiedziała.

Premiera Utopii jesienią na Amazon Prime Video

REKLAMA