"Kraina Lovecrafta" straszy i zachwyca w pełnym zwiastunie. Czy to będzie najlepszy serial tego lata?

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

0

"Detektyw" plus "Green Book" plus Cthulhu i inne potwory – tak mniej więcej można opisać to, co dzieje się w pełnym rozmachu zwiastunie "Krainy Lovecrafta", nowego serialu HBO.

Lato 2020 jest skromniejsze, jeśli chodzi o premiery serialowe i niestety dotyczy to także HBO. Jeśli nie trafił do was "Perry Mason" i "Mogę cię zniszczyć", będziecie musieli poczekać do 17 sierpnia na coś nowego. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wtedy zobaczymy prawdziwy hit. Mowa o "Krainie Lovecrafta", która wygląda z jednej strony jak kompletnie szalony miks motywów rodem z horroru, a z drugiej, jak serial, który ma wiele do powiedzenia o rasizmie w Ameryce.

Kraina Lovecrafta – pełny zwiastun serialu HBO

W produkcji HBO, opartej na książce Matta Ruffa z 2016 roku, zobaczymy historię Atticusa Freemana (Jonathan Majors, "The Last Black Man in San Francisco"), jego przyjaciółki Letitii (Jurnee Smollett-Bell, "Friday Night Lights") i wujka George'a (Courtney B. Vance, "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona), którzy podróżują przez rasistowską Amerykę Jima Crowa z lat 50. w poszukiwaniu jego zaginionego ojca (Michael K. Williams, "The Wire").

Wyprawa zamienia się w walkę o przetrwanie w starciu z rasistowskim terrorem białej Ameryki i przerażającymi potworami wprost z kart powieści Lovecrafta.

Showrunnerką serialu jest Misha Green ("Underground", "Synowie Anarchii"), w gronie producentów znajdują się także J.J. Abrams ("Lost") i Jordan Peele ("Uciekaj!").

Premiera Krainy Lovecrafta 17 sierpnia w HBO