Netflix powiększa uniwersum "Wiedźmina" o nowy serial. O czym będzie "The Witcher: Blood Origin"?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Międzynarodowy sukces "Wiedźmina" sprawił, że Netflix zamówił kolejny serial ze świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. O czym opowie "The Witcher: Blood Origin"?

Netflix ogłosił zamówienie dla nowego serialu limitowanego z uniwersum "Wiedźmina". "The Witcher: Blood Origin" będzie 6-odcinkowym prequelem do wydarzeń z "Wiedźmina".

The Witcher: Blood Origin – prequel Wiedźmina

Nowa produkcja aktorska przedstawi dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją serialu "Wiedźmin". Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren S. Hissrich (showrunnerka "Wiedźmina") i Declan de Barra (scenarzysta "Wiedźmina", a także "The Originals" czy "Iron Fist"), który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

– To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat "Wiedźmina" się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów – komentuje Andrzej Sapkowski.

wiedźmin prequel The Witcher: Blood Origin

Showrunner serialu z kolei mówi, że zawsze fascynowało go, jak to wszystko się zaczęło – co było przed "Wiedźminem"?

– Jako wielbiciel fantastyki cieszę się, że mogę opowiedzieć historię "The Witcher: Blood Origin". Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi "Wiedźmina", nurtowało mnie pytanie: jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi?

Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń – mówi Declan de Barra.

Zdjęcia do "The Witcher: Blood Origin" odbędą się w Wielkiej Brytanii. Na razie nie znamy daty rozpoczęcia produkcji, za wcześnie też na nazwiska aktorów czy choćby przybliżoną datę premiery serialu.

Wiedźmin jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA