Canal+ pokazał zwiastun "Króla" Szczepana Twardocha. Nadchodzi polski hit na miarę "Peaky Blinders"?

"Król" (Fot. Canal+)

0

Ring bokserski, eleganccy panowie z pistoletami, mroczny klimat międzywojennej Warszawy i na dokładkę rozmowy o Bogu. Oto zapowiedź "Króla", serialowej wersji książki Szczepana Twardocha.

"Każdy swojego Boga ma. Żyd swojego, katolik swojego, ale u każdego Bóg być musi. Tak jak każdy pies musi mieć swojego pana" – słyszymy w teaserze "Króla", polskiego serialu Canal+ na podstawie książki Szczepana Twardocha. Składająca się z ośmiu odcinków produkcja w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego i na podstawie scenariusza Łukasza M. Maciejewskiego zadebiutuje jesienią na naszych ekranach.

Król – zwiastun polskiego serialu Canal+

Akcja "Króla" dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn.

Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Michał Żurawski wciela się w postać Jakuba Szapiry, a oprócz niego w serialu występują Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak i Piotr Żurawski.

Premiera serialu Król jesienią w Canal+