Hiszpański ksiądz kontra tajemnicze moce w zwiastunie "30 srebrników" – nowego serialu HBO Europe

"30 srebrników" (Fot. HBO)

0

Podczas gdy Netflix ma swojego "Diablero", HBO podejdzie do tematu w trochę inny sposób. Tej jesieni stacja pokaże serial "30 srebrników" o księdzu walczącym ze zjawiskami paranormalnymi.

Jesienią w HBO zobaczymy serial "30 srebrników" w reżyserii Álexa de la Iglesii ("Hiszpański cyrk", "Życie to jest to"), który wraz ze swoim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza.

30 srebrników – zwiastun hiszpańskiego serialu

Serial opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary (Eduard Fernández) – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, ale jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dociec prawdy oraz znaczenia pewnej tajemniczej starożytnej srebrnej monety, która okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek.

Premiera 8-odcinkowego serialu będzie miała miejsce podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, który odbędzie się w dniach 2–12 września. Produkcja zaprezentowana zostanie poza konkursem, w ramach pokazu specjalnego. Telewizyjnej daty premiery "30 srebrników" na razie nie znamy, ale na pewno obejrzymy tę produkcję w tym roku.

Premiera 30 srebrników w 2020 roku w HBO