Scena otwierająca 2. sezon "The Umbrella Academy" jest rewelacyjna. Wojna atomowa w klimacie retro!

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

0

"The Umbrella Academy" już na dzień dobry odpali atomówki w 2. sezonie. Zobaczcie scenę otwarcia, w której dzieje się tysiąc szalonych rzeczy naraz, a do tego śpiewa nam Frank Sinatra.

2. sezon "The Umbrella Academy" rozpocznie się od przeskoku w czasie i prawdziwego szaleństwa z rodzeństwem Hargreevesów w roli głównej. Przedsmak mamy we fragmencie otwierającym nowy sezon, który w trzy minuty daje radę pobić wszystko to, czego świadkami byliśmy w 1. serii.

The Umbrella Academy – początek 2. sezonu

Lądujemy w Dallas 25 listopada 1963 roku, ale Amerykanie nie płaczą po prezydencie Johnie F. Kennedym, tylko znajdują się w środku wojny z Sowietami. Wszystkie najgorsze przepowiednie się ziściły, włącznie z wojną atomową. Podczas gdy z każdej strony coś wybucha, a w tle śpiewa Frank Sinatra, piątka naszych znajomych ma ręce pełne roboty z ratowaniem świata. Przynajmniej dopóki na horyzoncie nie pojawia się grzyb atomowy. Wtedy już jest za późno. Chyba.

W 2. sezonie serialu o pokręconej rodzince przekonamy się, że Numer Pięć (Aidan Gallagher) miał rację, kiedy ostrzegał, iż użycie jego mocy, aby uciec przed apokalipsą w 2019 roku, jest ryzykowne. Dzieciaki Sir Reginalda wylądowały w okolicach Dallas w Teksasie, ale niestety nie są razem.

Niektórzy dają radę rozpocząć zupełnie nowe życie, nie wiedząc, że zakłócenie linii czasu, które wywołali, doprowadziło do katastrofy nuklearnej. Numer Pięć, który uciekł jako ostatni, musi znaleźć sposób, żeby zebrać wszystkich ponownie, rozgryźć, co spowodowało koniec świata w teraźniejszości, a następnie mu zapobiec. A wszystko to w sytuacji, kiedy ekipę ściga trójka zabójczych Szwedów.

W stałej obsadzie "The Umbrella Academy" powrócą Ellen Page (Vanya), Tom Hopper (Luther), David Castañeda (Diego), Emmy Raver-Lampman (Allison), Robert Sheehan (Klaus), Aidan Gallagher (Numer Pięć) i Justin Min (Ben).

W 2. sezonie dołączy do nich trójka aktorów: Yusuf Gatewood ("The Originals") jako Raymond, urodzony lider obdarzony sprytem, honorem i pewnością siebie; Marin Ireland ("Homeland") w roli Sissy, nieustraszonej mamuśki z Teksasu; i Ritu Arya (Humans) jako Lila, nieprzewidywalna i psotna kobieta-kameleon.

Premiera 2. sezonu The Umbrella Academy 31 lipca na Netfliksie