5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Przyjaciele" (Fot. NBC/Warner Bros.)

David Schwimmer o odcinku specjalnym "Przyjaciół". Zapowiedź miniserialu "The Comey Rule". Wirtualne rozdanie Emmy w tym roku. A oprócz tego teledysk Nicholasa Brauna z "Sukcesji" i nie tylko.

1. The Comey Rule – teaser serialu Showtime

27 i 28 września Showtime pokaże 4-odcinkowy miniserial "The Comey Rule" z Jeffem Danielsem ("Newsroom") w roli byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya. Oparty na wspomnieniach Comeya, "A Higher Loyalty", serial skupi się na kulisach jego burzliwej relacji z prezydentem Trumpem (Brendan Gleeson, "Mr. Mercedes"), który ostatecznie go odwołał. W obsadzie znajdują się także Holly Hunter jako była prokurator generalna Sally Yates, Michael Kelly jako były dyrektor FBI Andrew McCabe i Scoot McNairy jako były zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein. Scenarzystą i reżyserem jest Billy Ray ("Captain Phillips").

2. David Schwimmer o powrocie Przyjaciół

David Schwimmer powiedział, że dopracowywane są szczegóły odcinka specjalnego "Przyjaciół", czyli tak naprawdę godzinnego wywiadu z obsadą i twórcami serialu, którzy będą wspominać dawne czasy. Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się go nakręcić, ale ekipa opracowała już "wiele kreatywnych aspektów programu". Choć szóstka aktorów nie wcieli się ponownie w swoje postacie, tylko będzie po prostu sobą, Schwimmer obiecuje, że nie zabraknie zabawnych momentów w trakcie.

3. Wirtualne rozdanie Emmy w tym roku

Nie będzie tradycyjnej gali rozdania nagród Emmy w tym roku. Nominowani artyści dostali informację, żeby przygotowali się do wirtualnej ceremonii. Data pozostała bez zmian: 20 września. Listę nominacji znajdziecie tutaj.

4. George R.R. Martin przekroczył kolejny deadline

Comic Book zauważa, że George R.R. Martin przekroczył deadline, który sam sobie jakiś czas temu narzucił, jeśli chodzi o dokończenie "Wichrów zimy": 29 lipca 2020.

5. Nicholas Braun z Sukcesji nagrał teledysk

Nicholas Braun, czyli Greg z "Sukcesji", zaprezentował inspirowany pandemią utwór "Antibodies (Do You Have the)".

REKLAMA