Amy Adams i twórca "Vice" z serialem na Netfliksie. "Kings of America" opowie o sądowej walce z korporacją

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

Amy Adams zagra jedną z głównych ról w serialu limitowanym Netfliksa "Kings of America". Za sterami stanie Adam McKay, reżyser filmu "Vice" i jeden z producentów "Sukcesji" HBO.

Amy Adams zawita na Netfliksa. Streamingowy gigant poinformował podczas wirtualnego panelu na TCA, że aktorka wyprodukuje wraz z Adamem McKayem serial limitowany "Kings of America" i w nim wystąpi.

Kings of America – Amy Adams w serialu Netfliksa

Produkcja opowie historię trzech kobiet, których życie nierozerwalnie splotło się z siecią supermarketów Walmart: dziedziczki fortuny tej firmy, indywidualistki na kierowniczym stanowisku oraz wieloletniej sprzedawczyni i zarazem kaznodziejki, która poszła na wojnę z korporacją, zapoczątkowując jeden z największych pozwów zbiorowych w historii Ameryki. Amy Adams zagra jedną z głównych ról.

Scenarzystką i twórczynią serialu jest dziennikarka/autorka Jess Kimball Leslie, z kolei funkcję showrunnerki pełni Diana Son ("Trzynaście powodów"). Obie będą także producentkami wykonawczymi, wraz z McKayem – który wyreżyseruje pierwszy odcinek – i Adams.

Amy Adams serial Netflix

Amy Adams i Adam McKay ostatnio spotkali się na planie filmu "Vice" z 2018 roku, którego on był reżyserem, scenarzystą i producentem. Ona z kolei wcieliła się Lynne, żonę Dicka Cheneya, i otrzymała za tę rolę nominację do Oscara. Wcześniej współpracowali w 2006 roku przy komedii "Ricky Bobby – Demon prędkości".

Rola w "Kings of America" będzie kolejnym już występem filmowej gwiazdy na małym ekranie. W 2018 roku oglądaliśmy ją jako Camille w miniserialu "Ostre przedmioty" HBO, a wcześniej występowała gościnnie w takich produkcjach, jak "The Office", "Dr. Vegas" i "Buffy: Postrach wampirów".

REKLAMA