Jak wygląda praca na planie "Wiedźmina" w warunkach pandemii? Showrunnerka pokazała zdjęcia zza kulis

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Ekipa "Wiedźmina" wygląda na naprawdę dobrze zabezpieczoną przed koronawirusem. Showrunnerka pokazała zdjęcia w maskach i przyłbicach oraz jak wygląda społeczny dystans w praktyce.

17 sierpnia mają zostać wznowione zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina". Showrunnerka Lauren S. Hissrich i jej ekipa już znajdują się na planie w Wielkiej Brytanii i ogarniają nowe warunki pracy. Wśród obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa znajdują się m.in. maski i przyłbice noszone na planie non stop przez całą ekipę (z wyjątkiem aktorów w trakcie kręcenia scen), a także społeczny dystans tam, gdzie to tylko możliwe. Do tego ma dojść testowanie wszystkich na obecność koronawirusa dwa razy w tygodniu albo i częściej.

Wiedźmin sezon 2 – jak wygląda praca na planie?

Jak to wygląda w praktyce? Twórczyni "Wiedźmina" zaprezentowała fotkę w maskach i przyłbicach, dodając, że tak zabezpieczona odebrała połączenie na FaceTime od 7-letniego syna. A ten spojrzał na nią i bardzo uprzejmie zapytał: "Dzień dobry, czy mogę rozmawiać z mamusią?".

Kolejne zdjęcie to Lauren S. Hissrich i reżyser Stephen D Surjik, podzieleni szybą i siedzący tak daleko od siebie, jak to możliwe. "To nasz czwarty wspólny serial i jeszcze nigdy nie siedzieliśmy tak daleko od siebie, ale @SSurjik i ja jesteśmy gotowi do pracy" – napisała Hissrich.

Więcej zdjęć pokazujących przygotowania do produkcji 2. sezonu "Wiedźmina" znajdziecie w serwisie Redanian Intelligence, który informuje także o nowych osobach w obsadzie. Pierwsza to Tim Samuels, który zagra postać o imieniu Elad, będącą prawdopodobnie elfem. Druga to Ania Marson, aktorka polskiego pochodzenia, która gra w filmach i telewizji od 60 lat. Fani zgadują, że może zagrać postać Ithlinne albo Voleth Meir.

Wiedźmin sezon 2 – kiedy premiera?

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" mają potrwać dłużej, niż planowano, tj. do lutego 2021 roku. Przed pandemią były spekulacje, że serial wróci w sierpniu 2021 roku na nasze ekrany. Teoretycznie ten termin wciąż obowiązuje, a przynajmniej tak wynika z umowy firmy, która tworzy efekty specjalne i ma zakończyć prace w lipcu 2021. W praktyce mogą wystąpić kolejne opóźnienia.

Wiedźmin jest dostępny na Netfliksie