Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2020 roku

"Perry Mason" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Central Park (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Central Park" (Fot. Apple TV+)

Animowany musical Lorena Boucharda, Nory Smith i Josha Gada w czerwcu i w lipcu konsekwentnie realizował to, co zarysowano w pierwszych odcinkach. Po całym 1. sezonie trudno pewnie uznać ten serial aż za arcydzieło, którego nigdy nie zapomnimy, ale był to uroczy cotygodniowy seans, w którym świetny koncept gatunkowy i piosenkowy przerastał fabułę.

Rodzina Owena (Leslie Odom Jr., "Hamilton"), zarządcy Central Parku, to grupka uroczych ekscentryków. Serial pokazuje, jak dzieciaki, Molly (Kristen Bell, "Veronica Mars", "Dobre Miejsce") i Cole (Tituss Burgess, "Unbreakable Kimmy Schmidt"), uczą się przełamywać swoje lęki i jak dorośli, Owen i Paige (Kathryn Hahn, "Pani Fletcher", "I Love Dick), próbują radzić sobie z pracą i rodzicielstwem. Niby nic wyjątkowego, ale tu z niesamowitym urokiem i w genialnej obsadzie, do której dodać należy Josha Gada w roli… narratora całości, wprost o byciu narratorem opowiadającego.

W planie "wielkiej" intrygi Tillermanowie walczyć muszą o ocalenie parku przed milionerką Bitsy (w tej roli… Stanley Tucci) i jej zgorzkniałą asystentką, Helen (Daveed Diggs, "Snowpiercer" i "Hamilton"). Lipcowe odcinki, tak jak wcześniejsze, krążyły między drobnymi rodzinnymi przygodami a wątkiem zmagań ludzi o dobrych intencjach z bezwzględną, choć przy tym zabawną, hotelową potentatką.

"Central Park" to jednak przede wszystkim piosenki – bardzo zróżnicowane gatunkowo, od klasycznego Broadwayu po rap, rewelacyjnie zrymowane, a przy tym niosące często optymistyczne przesłanie, że nie wolno się poddawać. Gdyby w serialu nie śpiewano i nie omawiano zasad narracji, można by go uznać za kolejną dowcipną animację o sympatycznej rodzinie, która dzięki wzajemnemu wsparciu wychodzi cało z opresji. Warstwy musicalowa i metaserialowa sprawiają jednak, że warto potraktować "Central Park" jako coś nieprzeciętnego. [Kamila Czaja]

Central Park jest dostępny na Apple TV+

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA