4. sezon "Fargo" (wreszcie!) ma nową datę premiery. Kiedy zobaczymy Chrisa Rocka w roli mafijnego bossa?

"Fargo" (Fot. FX)

Telewizja FX ogłosiła, że ekipa "Fargo" wraca wkrótce na plan, żeby dokończyć zdjęcia do 4. sezonu. Jednocześnie ustalona została – zaskakująco bliska! – data premiery nowych odcinków.

Telewizja FX zapowiedziała na 27 września długo oczekiwany powrót "Fargo". 4. sezon rozpocznie się premierą składającą się z dwóch odcinków wyreżyserowanych przez twórcę serialu Noaha Hawleya, a kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

"Fargo" miało wrócić już wiosną. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa, której efektem było zamknięcie planu zdjęciowego w połowie marca, zanim udało się dokończyć prace. Obecnie 4. sezon "Fargo" znów jest w fazie przedprodukcji w Chicago, a zdjęcia do kilku ostatnich odcinków mają zostać wznowione pod koniec sierpnia. Cały sezon ma liczyć 11 odcinków, o jeden więcej niż poprzednie.

Fargo sezon 4 – opis fabuły i obsada serialu

Akcja 4. sezonu "Fargo" rozpoczyna się 1950 roku, pod koniec dwóch wielkich fal amerykańskich migracji – Europejczyków z południowych krajów, jak Włochy, którzy przybyli do USA na przełomie wieków i zamieszkali w północnych miastach, np. Nowym Jorku czy Chicago, oraz Afroamerykanów, którzy opuścili Południe, uciekając przed prawami Jima Crowa i przeprowadzili się do tych samych miast. Doszło do starcia outsiderów, walczących o swoją część American dream.

W Kansas City w stanie Missouri dwa syndykaty kryminalne osiągnęły niełatwy pokój. Jeden włoski, drugi afroamerykański. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę – tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili swoich najstarszych synów.

Fargo sezon 4 kiedy premiera

Chris Rock gra Loya Cannona, głowę jednej z rodzin, człowieka, który – aby dobrze prosperować – oddał najstarszego chłopca swojemu wrogowi i w zamian musi wychowywać syna swojego wroga. Pokój nie jest łatwy, ale przynosi zyski. A potem boss mafii z Kansas City idzie do szpitala na rutynową operację i umiera. I wszystko się zmienia. To historia o imigracji i asymilacji, i rzeczach, które robimy dla pieniędzy. I jak zawsze, to historia o w zasadzie przyzwoitych ludziach, którzy pakują się w coś, co ich przerasta. Wiecie, "Fargo" – czytamy w oficjalnym opisie 4. sezonu.

W serialu wystąpią także: Jack Huston jako detektyw Odis Weff, Jason Schwartzman jako Josto Fadda, Ben Whishaw jako rabin Milligan, Jessie Buckley jako Oraetta Mayflower, Salvatore Esposito jako Gaetano Fadda, Andrew Bird jako Thurman Smutney, Jeremie Harris jako Leon Bittle, Gaetano Bruno jako Constant Calamita, Anji White jako Dibrell Smutney, Francesco Acquaroli jako Ebal Violante, E'myri Crutchfield jako Ethelrida Pearl Smutney i Amber Midthunder jako Swanee Capps.

Premiera 4. sezonu Fargo 27 września w USA

REKLAMA