Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Kraina Lovecrafta", "Lucyfer" i inne premiery

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień z najciekawszą premierą tego lata, czyli "Krainą Lovecrafta". Oprócz tego spodziewajcie się m.in. powrotu "Lucyfera" i nowej kreskówki Netfliksa "Rzut za trzy".

To będzie kolejny spokojny tydzień w serialach, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę premier. W poniedziałek startuje nowa produkcja HBO "Kraina Lovecrafta", z kolei w piątek wraca "Lucyfer" i premierę ma kreskówka "Rzut za trzy". Oprócz tego na liście nowości jest pandemiczna miniseria "Love in the Time of Corona", która na razie niestety będzie dostępna tylko w USA.

Kraina Lovecrafta (nowość) – 17 sierpnia na HBO

Zakończył się "Perry Mason", czas na nowy serial HBO. W poniedziałek startuje "Kraina Lovecrafta", adaptacja książki Matta Ruffa z 2016 roku. Serial pokaże historię Atticusa Freemana (Jonathan Majors), jego przyjaciółki Letitii (Jurnee Smollett-Bell) i wujka George'a (Courtney B. Vance), którzy podróżują przez rasistowską Amerykę Jima Crowa z lat 50. w poszukiwaniu jego zaginionego ojca (Michael K. Williams). Wyprawa zamienia się w walkę o przetrwanie w starciu z rasistowskim terrorem białej Ameryki i przerażającymi potworami wprost z kart powieści Lovecrafta. Twórczynią serialu jest Misha Green ("Underground").

Lucyfer (sezon 5A) – 21 sierpnia na Netfliksie

Najbardziej wyczekiwana premiera na tej liście: "Lucyfer" wraca z 5. sezonem, a dokładniej jego pierwszą częścią, która zacznie się od wizyty w piekle i zapoznania się z bratem bliźniakiem głównego bohatera. A potem będzie m.in. ekranowy debiut Boga (Dennis Haysbert), powrót Tricii Helfer, czarno-biały odcinek musicalowy w stylu noir i oczywiście kolejna odsłona historii pt. "Będą ze sobą czy nie będą?". Więcej spoilerów z 5. sezonu "Lucyfera" znajdziecie tutaj.

Rzut za trzy (nowość) – 21 sierpnia na Netfliksie

"Rzut za trzy" (w oryginale "Hoops") to nowa kreskówka Netfliksa dla dorosłych widzów. Głównym bohaterem jest przeklinający jak szewc szkolny trener koszykówki (Jake Johnson), który postanawia wszystkim udowodnić, że potrafi. W obsadzie znajdują się także Rob Riggle, Natasha Leggero, Ron Funches, Cleo King i A.D. Miles. Twórcą jest Ben Hoffman ("The Late Late Show with James Corden").

Love in the Time of Corona (nowość Freeform) – 22 sierpnia w USA

"Love in the Time of Corona" to 4-odcinkowy serial limitowany telewizji Freeform opowiadający o poszukiwaniach miłości w czasach pandemii koronawirusa. W obsadzie znajdują się Leslie Odom Jr. razem z żoną Nicolette Robinson, a także Tommy Dorfman, Rainey Qualley, Gil Bellows, Rya Kihlstedt, Ava Bellows i L. Scott Caldwell. Twórczynią jest Joanna Johnson ("Good Trouble", "The Fosters").

REKLAMA