Czy w "Lucyferze" pojawi się pandemia koronawirusa? Twórcy już to ustalili i mają dobre uzasadnienie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Dziś na Netfliksie wylądowała pierwsza część 5. sezonu "Lucyfera", a scenarzyści już piszą sezon 6. Wiadomo, że będzie w nim odcinek o Black Lives Matter, a co z pandemią koronawirusa?

Seriale chcą jak najlepiej opisywać nasz obecny świat i współczesne społeczeństwo, stąd wiele z nich będzie zawierać odniesienia do pandemii koronawirusa w nadchodzącym sezonie. I nie chodzi tylko o produkcje medyczne, jak "Chirurdzy", "The Good Doctor" czy "Rezydenci". Pandemiczne wątki zapowiedział także showrunner "This Is Us", a w jego ślady na pewno pójdą kolejni twórcy.

Lucyfer – czy w 6. sezonie będzie koronawirus?

Nie będzie wśród nich ekipy "Lucyfera". W rozmowie z ET Online Ildy Modrovich, połowa duetu showrunnerów, bardzo stanowczo wypowiada się na ten temat.

– Jeśli chodzi o pandemię, nie. Nikt nie chce rozmawiać o COVID w "Lucyferze" – mówi.

Lucyfer sezon 6 koronawirus

Dlaczego serial zignoruje tak ważny wątek z naszej rzeczywistości? Drugi showrunner, Joe Henderson, tłumaczy, że "Lucyfer" ma swój własny świat. To fantazja, a nie dokładne odzwierciedlenie naszej rzeczywistości. Poza tym trochę czasu upłynie, zanim 6. sezon pojawi się na Netfliksie, i twórcy serialu uważają, że wtedy będziemy już chcieli zapomnieć o pandemii.

– Wyszło nam, że do czasu, kiedy to trafi na antenę, spojrzymy na to wstecz i stwierdzimy: "To był koszmar i nigdy więcej nie chcemy do tego wracać" – wyjaśnia Henderson.

Samo pytanie o pandemię w serialu jest o tyle uzasadnione, że 6. sezon "Lucyfera" uwzględni Black Lives Matter. Twórcy uznali, że to zbyt ważna kwestia, żeby serial o detektywach policji mógł ją pominąć.

Sezon 5A Lucyfera już jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA