W końcu! Twórcy "Lucyfera" komentują ważne odkrycie na temat Lucka i Chloe z 2. odcinka 5. sezonu

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

5. sezon "Lucyfera" odsłania niektóre z zasłoniętych do tej pory kart. W 2. odcinku wyszła na jaw ważna informacja na temat Chloe. Jak komentuje to duet showrunnerów? Uwaga na spoilery!

Ildy Modrovich i Joe Henderson, twórcy "Lucyfera", starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom widzów. Jedną z rzeczy, które od dawna zastanawiały fanów, była zagadka pt. dlaczego Chloe (Lauren German) czyni Lucyfera (Tom Ellis) bezbronnym.

Dlaczego Lucyfer traci swoje moce przy Chloe?

Jej rozwiązanie poznajemy w 2. odcinku 5. sezonu, czyli "Lucifer! Lucifer! Lucifer!". Showrunnerzy przyznają w rozmowie z TVLine, że był to dla nich ważny moment w historii całej produkcji.

– Właściwie to była jedna z bardzo ważnych rzeczy, które chcieliśmy pokazać w tym sezonie, ponieważ staramy się słuchać naszych fanów. Wiele osób wciąż chciało wiedzieć, dlaczego Lucyfer jest przy Chloe bezbronny, więc to było duże zadanie, które przed sobą postawiliśmy – mówi Modrovich.

Tak oto Chloe dowiaduje się od Michaela, że jest darem od Boga. Wszechmogący zesłał ją na ziemię i celowo postawił ją na drodze Lucyfera. Taki stan rzeczy utrzymuje dynamikę między głównymi bohaterami.

lucyfer sezon 5 chloe dar od boga

Od 3. odcinka Chloe zaczyna nurtować kwestia, czy w jej życiu w ogóle była wolna wola, skoro jest tylko częścią egzystencji Lucyfera.

– Zawsze szukasz tego powodu, dla którego oni raz zbliżają się, a za chwilę oddalają się od siebie. Chloe jest wstrząśnięta tym, że jej życiowe wybory najwyraźniej nie były jej własne. Czy jest tylko pionkiem w boskiej grze? Czy naprawdę kocha Lucyfera, czy może Bóg chciał, żeby tak czuła? – wyjaśnia Henderson.

Henderson dodaje, że wyjaśnienie tego, że Chloe nie ulega czarowi Lucka, a on traci przy niej swoje moce, miało pojawić się już w 4. sezonie. Ostatecznie gra w otwarte karty została zostawiona na 5. odsłonę serialu.

Lucyfer – sezon 5A dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA