Twórcy "Lucyfera" ukryli mnóstwo smaczków zza kulis w 3. odcinku 5. sezonu. Porucznik Diablo to tylko początek

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Lucyfer i Chloe na planie serialu o diable rozwiązującym zagadki kryminalne? To samo w sobie już brzmi komicznie, ale o wiele zabawniej jest za kulisami. Uwaga, spoilery.

Twórcy "Lucyfera" mają dystans nie tylko do religii, która jest nieodłącznym elementem każdego odcinka, ale i do samych siebie, co doskonale widać w "¡Diablo!", 3. odcinku 5. sezonu, w którym Chloe (Lauren German) i Lucyfer (Tom Ellis) rozwiązują zagadkę morderstwa na planie serialu o diable tropiącym morderców. Brzmi znajomo?

Lucyfer sezon 5, odcinek 3 – easter eggi

Joe Henderson i Ildy Modrovich wiedzieli, że chcąc żartować z serialowego świata, warto zacząć od siebie.

– Doszliśmy do wniosku, że jeśli mamy robić sobie żarty z branży, powinniśmy zacząć od siebie. To było bardzo ważne. Najważniejsze, żeby to był przyjacielski ostrzał, dlatego ofiarą jest beznadziejny showrunner – mówi Henderson.

Okazuje się, że całość fabuły tego odcinka to jeden wielki easter egg. Keri Belwood nosi imię po Sheri Elwood, która jest w oryginalnym Lucku jednym z producentów wykonawczych. Z kolei biuro Keri jest prawdziwym biurem Hendersona, choć zostało ono nieco odświeżone, by sprawiało wrażenie miejsca, w którym chce się pracować (jak to ujął showrunner, "bo moje biuro jest puste i smutne").

Lucyfer sezon 5 odcinek 3 easter eggi

Pokój scenarzystów również jest prawdziwym, aczkolwiek lekko odnowionym pokojem scenarzystów z planu "Lucyfera" ("dodaliśmy dużo więcej słodyczy"). Wszystkie kartki z notatkami, które widzimy w pracowni twórców serialu, zostały wykonane przez pracowników, a gdyby zrobić na nie zooma, można by przeczytać scenariusz "¡Diablo!".

W dzień kręcenia tego odcinka mile widziane były nawet błędy twórców.

– Pojechałam na plan w dniu, kiedy to kręcili, w wózku "Lucyfera" zmienionym na wózek "¡Diablo!" i jechałam w tle kręconej sceny, zanim zdałam sobie sprawę z tego, że jestem w kadrze. Ale później doszłam do wniosku, że to nie ma znaczenia, bo byłam tylko częścią planu. Więc gdzieś tam daleko mogłam przemknąć w którymś ujęciu 3. odcinka – wspomina Ildy.

Tak więc porucznik Diablo, detektyw Dancer, detektyw Doofus i doktor Belinda to zaledwie początek całkiem sporej dawki dystansu i easter eggów, które możecie odkryć w 3. odcinku 5. sezonu "Lucyfera".

Lucyfer – sezon 5A dostępny na Netfliksie

REKLAMA