Jak powstał finał sezonu 5A "Lucyfera"? Największym wyzwaniem wcale nie była podwójna rola Toma Ellisa

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Uwaga, piszemy o szczegółach finałowego odcinka z sezonu 5A "Lucyfera". Co o jego kulisach mówi Kevin Alejandro, który wystąpił w nim nie tylko jako Dan Espinoza, ale i stanął za kamerą?

Kevin Alejandro fanom "Lucyfera" znany jest jako detektyw Dan Espinoza, ale w finałowym odcinku sezonu 5A wszedł również w rolę reżysera.

Lucyfer sezon 5A: Jak został nakręcony finał?

Najnowszą część serialu kończy bitwa braci – Michaela, Lucka (Tom Ellis) i Amenadiela (D.B. Woodside). Jak udało się nakręcić bitwę bliźniaków, których odgrywa ten sam aktor?

– Zrobiliśmy to tak, że w jeden dzień próbowaliśmy nakręcić wszystkie sceny z Tomem jako Lucyferem – i tylko te. Następnego dnia Tom wrócił jak Michael, żeby nie musiał się martwić przestawianiem z bohatera na bohatera. (...) Było kilka sytuacji, kiedy Tom spędzał pół dnia jako Lucyfer, a potem po lunchu wracał jako Michael – mówi.

lucyfer sezon 5a finał

Ale to nie starcie między braćmi było największym wyzwaniem dla reżysera.

– Najtrudniejszy był początek tego odcinka, kiedy Dan postrzelił Lucyfera i jest to nagrane w zwolnionym tempie. Wydawało się to takie proste, ale to było najcięższe ujęcie w tym odcinku, ponieważ musieliśmy zamówić specjalny sprzęt, który utrzymywałby kamerę w stabilnym położeniu i pozwalał jej na ruch dookoła i taką częstotliwość wyświetlania klatek, której potrzebowaliśmy do osiągnięcia pożądanego efektu – wyjaśnia.

Dla serialowej ekipy był to sprzęt, którego nikt nigdy jeszcze nie używał, więc sporym wyzwaniem było zrozumienie, jak w ogóle on funkcjonuje, co zajęło wiele godzin.

Lucyfer - sezon 5A dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA