Czy w 5. sezonie "Lucyfera" Maze pokaże demoniczne oblicze? Co dzieje się między diabłem i demonem?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Uwaga, polecą spoilery! W 5. sezonie "Lucyfera" Maze i Lucyfer żyją jak pies z kotem, a nie diabeł z demonem. Lesley-Ann Brandt zdradza swój punkt widzenia na tę relację.

Fanów "Lucyfera" podzieliło podejście Maze (Lesley-Ann Brandt) do Lucka (Tom Ellis) w 5. sezonie serialu. Niektórzy mają już serdecznie dość demonicy, która raz jest wsparciem, a raz wrogiem dla diabła.

Lucyfer sezon 5: Co się dzieje z Maze?

Nie da się ukryć, że Maze ma w najnowszym sezonie pod górkę. Z pozoru wydaje się, że chodzi o to, że Lucyfer zszedł bez niej do piekła, ale jej problemy sięgają znacznie głębiej.

– Cóż, jak powiedziałam, Lucyfer jest najstarszym przyjacielem Maze, wiele razem przeszli i ona zrozumiała, że musi ustąpić miejsce Chloe. Ale jest niepisana zasada dotycząca zdrady i prawdy, w myśl której nie odchodzisz z domu i do niego nie wracasz, nie mówiąc o tym przyjaciółce. Nie zostawiasz jej na ziemi, kiedy jego serce jest pęknięte, przynajmniej jeśli ci na niej zależy, a ona cię potrzebuje – mówi aktorka.

lucyfer sezon 5 maze

Ale bohaterka może mieć żal do Lucyfera jeszcze za wiele innych spraw jak np. zatajenie prawdy o tym, że jej mama od lat starzeje się na ziemi. No i oczywiście cierpi po stracie Eve.

– I jeszcze to kłamstwo o jej matce, to tak jakby on coś przede mną zataił, coś z czego nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak ważne dla mnie jest. Miałam dosłownie pięć sekund na przetrawienie tego wszystkiego. Więc dalej pojawia się napięcie i to jest zdecydowanie najważniejsza rzecz, z którą muszą sobie poradzić jako przyjaciele. Widziałam reakcje fanów jak: "Jestem taki wkurzony, Maze zdradza go znowu i znowu" – dodaje.

Czy ten stan rzeczy może spowodować, że demonica zacznie myśleć o sobie?

– To jest dokładnie to, o czym mówiła Linda! On jest narcyzem i myśli tylko o sobie. Podejmuje decyzje, nie biorąc pod uwagę Maze, a ona ma tego dosyć. Obnażyła przed nim serce i duszę, a teraz doszła do wniosku, że chce czegoś dla siebie, przykro jej, że niektórzy będą skrzywdzeni, ale musi zrobić coś, żeby dostać to, czego wydaje jej się, że potrzebuje – wyjaśnia.

Lesley-Ann dodaje również, że jej bohaterka będzie miała świetną scenę z Bogiem (Dennis Haysbert), a nawet pokaże w niej swoje demoniczne oblicze!

Lucyfer - sezon 5A dostępny jest na Netfliksie