David Tennant jako seryjny morderca w trailerze miniserialu "Des". Premiera we wrześniu w HBO GO

"Des" (Fot. ITV)

W połowie września w HBO GO zobaczymy brytyjski miniserial "Des". David Tennant wciela się w Dennisa Nilsena, który zabił kilkunastu mężczyzn i chłopców we własnym mieszkaniu.

David Tennant powraca do telewizji w roli, w jakiej jeszcze go nie widzieliśmy. We wrześniu brytyjska telewizja ITV, a w Polsce HBO GO, pokaże trzyczęściowy miniserial "Des" oparty na książce Briana Mastersa "Killing for Company".

Des – David Tennant jako morderca w miniserialu

To historia prawdziwego seryjnego mordercy Dennisa Nilsena (Tennant), który w latach 1978-1983 zamordował przynajmniej piętnastu chłopców i młodych mężczyzn we własnym mieszkaniu. Sprawa została odkryta po pięciu latach, kiedy w budynku, gdzie mieszkał Nilsen, pojawił się detektyw Peter Jay, by zbadać sprawę fragmentów ludzkich ciał i kości, które zapchały rury. Dopiero wtedy policja zorientowała się, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Nilsen trzymał ciała w swoim mieszkaniu tygodniami, masturbował się do nich, uprawiał też kanibalizm.

Historia w serialu opowiadana jest z perspektywy trzech osób – Dennisa Nilsena, detektywa Petera Jaya i biografa Briana Mastersa. Dowiemy się, jak taki człowiek jak Nilsen był w stanie polować na młodych mężczyzn w latach 80. w Wielkiej Brytanii. "Des" pokaże policyjne śledztwo i proces, a także sposób, w jaki sprawę przedstawiały media, i to, jak społeczeństwo postrzegało ofiary. Zada również pytanie, jak wiele zmieniło się od tamtych czasów.

Główne role obok Tenannta grają Daniel Mays (det. Peter Jay) i Jason Watkins (Brian Masters). Scenarzystą jest Luke Neal, a reżyserem Lewis Arnold ("Humans", "Broadchurch").

Kiedy premiera serialu Des w HBO GO?

Cały miniserial "Des" zostanie pokazany w HBO GO w ciągu trzech dni: pierwszy odcinek 15 września, drugi 16 września, a finałowy – 17 września.

REKLAMA