Twórcy "Gry o tron" biorą się za science fiction. Wiemy, o czym będzie ich pierwszy serial na Netfliksie

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Showrunnerzy "Gry o tron" David Benioff i D.B. Weiss wracają z nowym projektem. Ich pierwszy netfliksowy serial to science fiction oparte na popularnej chińskiej trylogii.

Na tę wiadomość czekaliśmy ponad rok. D.B. Weiss i David Benioff, czyli twórcy "Gry o tron" w sierpniu zeszłego roku podpisali umowę o współpracy z Netfliksem. Dziś TVLine donosi, że ich pierwszy serial na tej platformie również będzie adaptacją znanego cyklu książek, tyle że science fiction.

Problem trzech ciał – serial twórców Gry o tron

Chodzi o trylogię "Problem trzech ciał", "Ciemny las" i "Koniec śmierci" chińskiego pisarza Liu Cixina. To historia rozpoczynająca się w czasie rewolucji kulturalnej w Chinach w latach 60. Córka wybitnego fizyka jest świadkiem śmierci ojca z rąk Czerwonej Gwardii, komunistycznej młodzieżówki. Sama ląduje w bazie wojskowej, gdzie uczestniczy w programie wysyłania sygnałów w kosmos w poszukiwaniu obcych cywilizacji. Druga część tej opowieści dzieje się w czasach współczesnych i opowiada o grze komputerowej ściśle powiązanej z historią dziewczyny.

twórcy gry o tron netflix

Choć książki Cixina są napisane po chińsku, serial będzie anglojęzyczny. Zgodnie z oficjalnym opisem Netfliksa, opowiadać będzie "historię pierwszego kontaktu ludzkości z cywilizacją obcych".

– Trylogia Liu Cixina jest najambitniejszą serią science fiction, jaką czytaliśmy, zabierając czytelników w podróż od lat 60. do końca czasu, od życia na naszej bladej błękitnej kropce po odległe krańce wszechświata. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych kilka lat, które spędzimy, powołując to do życia dla publiki z całego świata – napisali Benioff i Weiss w oświadczeniu.

Współtwórcą i scenarzystą serialu będzie Alexander Woo ("Czysta krew"), a Cixin i Ken Liu (tłumacz dwóch książek z trylogii na angielski) mają pełnić funkcje producentów konsultujących.

REKLAMA