Upiorna siostra Ratched wygląda wspaniale w finalnym zwiastunie prequela "Lotu nad kukułczym gniazdem"

"Ratched" (Fot. Netflix)

Koszmarna siostra Ratched powraca w serialu Netfliksa, który nam pokaże początki jej kariery. Zobaczcie ostateczny zwiastun produkcji Ryana Murphy'ego z Sarah Paulson w tytułowej roli.

Kim była siostra Ratched z "Lotu nad kukułczym gniazdem", zanim zamieniła życie McMurphy'ego w koszmar? Na to pytanie odpowie 8-odcinkowy serial Ryana Murphy'ego i i Iana Brennana ("American Horror Story", "American Crime Story"), który przedstawi pielęgniarkę z piekła rodem w wersji młodszej i bardziej ludzkiej.

Ratched – trailer serialu o koszmarnej pielęgniarce

Serialowa historia zaczyna się w 1947 roku, kiedy to Mildred Ratched przyjeżdża do Północnej Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Wydaje się, że Mildred ma cechy idealnej pielęgniarki, jednak w miarę jak wsiąka w system opieki nad chorymi psychicznie pacjentami i poznaje ludzi, którzy do niego należą, przez jej wymuskany styl zaczyna przezierać tlący się w niej od dawna mrok. Okazuje się, że człowiek nie rodzi się potworem – potworem można się stać.

W głównej roli zobaczymy Sarah Paulson, jedną z ulubionych aktorek twórców AHS. Przejmie ona pałeczkę po Louise Fletcher, która zagrała siostrę Ratched w filmie "Lot nad kukułczym gniazdem" z 1975 roku, zdobywając za tę rolę Oscara.

W obsadzie są także Cynthia Nixon jako Gwendolyn Briggs, Judy Davis jako siostra Betsy Bucket, Sharon Stone jako Lenore Osgood, Jon Jon Briones jako doktor Richard Hanover, Finn Wittrock jako Edmund Tolleson, Charlie Carver jako Huck, Alice Englert jako Dolly, Amanda Plummer jako Louise, Corey Stoll jako Charles Wainwright, Sophie Okonedo jako Charlotte i Vincent D'Onofrio jako gubernator George Wilburn.

Premiera Ratched 18 września na Netfliksie

REKLAMA