Emma Corrin z "The Crown" mówi, że 10 osób pomagało jej zakładać suknię ślubną księżnej Diany

"The Crown" (Fot. Netflix)

Emma Corrin wygląda niesamowicie w sukni ślubnej księżnej Diany w zapowiedzi 4. sezonu "The Crown". Kulisy tej sceny również robią ogromne wrażenie.

Tej jesieni z 4. sezonem wraca "The Crown". Do obsady dołączają Emma Corrin ("Pennyworth") jako księżna Diana i Gillian Anderson (ostatnio "Sex Education") w roli Margaret Thatcher. Ciekawość fanów budzi zwłaszcza pierwsza z tych postaci.

The Crown sezon 4 – Emma Corrin o sukni Diany

I nie bez powodu, bo już pierwsza scena z nią, jaką pokazano w teaserze 4. sezonu "The Crown", zawiera jeden z momentów, które w latach 80. oglądał cały świat. Chodzi o bajkowy ślub Diany z księciem Karolem, który odbył się w lipcu 1981 roku. Ekipa królewskiego serialu Netfliksa stworzyła replikę sukni zaprojektowanej przez Davida i Elizabeth Emanuelów, która robi wrażenie nawet w tak krótkim fragmencie.

Emma Corrin w rozmowie z brytyjskim "Vogue" zdradza, jak wyglądały kulisy kręcenia jej pierwszej sceny w słynnej sukni Diany.

– Emanuelowie, który zaprojektowali oryginał, dali nam wzory, a potem zrobiono ją dla mnie. Kręciliśmy scenę, w której pierwszy raz widzimy ją w sukni ślubnej – to chyba było w Lancaster House w Londynie – i miałam ekipę około 10 osób, które pomagały mi ją zakładać, bo jest ogromna. Wyszłam i wszyscy kompletnie ucichli. Bardziej niż cokolwiek, co noszę w serialu, to jest takie... To jest ona – mówi aktorka.

4. sezon "The Crown" rozpocznie się od wydarzeń z końcówki lat 70. Królowa Elżbieta II (Olivia Colman) próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, szukając odpowiedniej żony dla 30-letniego księcia Karola (Josh O'Connor). Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher, pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna wywierać wpływ na brytyjskie społeczeństwo.

Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA