HBO zaprasza w październiku do "Miasta niedźwiedzia". Polski zwiastun i data premiery szwedzkiego serialu

"Miasto niedźwiedzia" (Fot. HBO)

Mała społeczność, którą wstrząsa akt przemocy. Popularna powieść jako podstawa scenariusza. Skandynawski klimat w mrocznym wydaniu. Oto "Miasto niedźwiedzia", nowy serial HBO.

Tej jesieni w HBO GO i HBO3 wystartuje nowy serial "Miasto niedźwiedzia" na podstawie powieści Fredrika Backmana o tym samym tytule. Serial ma być opowieścią o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, i ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości.

Miasto niedźwiedzia – polski zwiastun serialu HBO

Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Dla nastolatków to wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

W obsadzie serialu znajdują się Ulf Stenberg ("Zjazd absolwentów"), Aliette Opheim ("Czarne jezioro"), Tobias Zilliacus ("Hipnotyzer"), Miriam Ingrid, Oliver Dufaker, Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi, Lukas Wetterberg, Frida Sandberg, Mikael Odhag, Anna Azcárate, Tomas Bergström, Einar Bredefeldt i Gustav Lindh. Ważne role grają młodzi sportowcy z miejskiej młodzieżowej drużyny hokeja, dla których jest to debiut na ekranie: Otto Fahlgren, Alfons Nordberg, Erik Lundqvist, Rasmus Karlsson i Najdat Rustom.

Reżyserem produkcji jest Peter Grönlund ("Goliath", "Drifters"). Scenariusz stworzyli Anders Weidemann ("30 Degrees in February"), Antonia Pyk i Linn Gottfridsson.

Miasto niedźwiedzia – kiedy premiera w HBO?

Składające się z pięciu odcinków "Miasto niedźwiedzia" wystartuje 18 października w HBO3 i HBO GO. Pierwsze dwa odcinki dostępne będą tego dnia w serwisie HBO GO od rana, natomiast emisja odcinka pierwszego na antenie HBO3 zaplanowana została na godzinę 21:00. Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień, w niedziele.

REKLAMA