HBO Polska tworzy nowy serial "Warszawianka". Borys Szyc jako 40-letni playboy, za sterami Jakub Żulczyk

"Warszawianka" (Fot. HBO)

HBO ogłosiło rozpoczęcie zdjęć do nowego polskiego serialu "Warszawianka". Borys Szyc zagra 40-letniego imprezowicza próbującego uchwycić sens istnienia we współczesnym świecie.

HBO Polska tworzy nowy serial i nie jest to kryminał. "Warszawianka" ma być "opowieścią o miłości, przyjaźni, długach i kacu" w męskim wydaniu, zarówno na ekranie, jak i za kulisami, bo scenariusz pisze Jakub Żulczyk ("Ślepnąc od świateł").

Warszawianka – o czym będzie serial HBO Polska?

Borys Szyc wcieli się w głównego bohatera, którego poznajemy w 40. urodziny: to nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie ten człowiek zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski), zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły.

To 40-latek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący enfant terrible z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. To także niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

– "Warszawianka" to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery łapy – mówi Jakub Żulczyk, autor scenariusza.

"Warszawiankę" reżyseruje Jacek Borcuch, autorem zdjęć jest Piotr Uznański. Oprócz wyżej wymienionej trójki na ekranie zobaczymy Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę.

Serial, do którego zdjęcia już wystartowały, na razie nie ma nawet przybliżonej daty premiery. Nie podano także liczby odcinków.

REKLAMA