Czy powstanie 5. sezon "Fargo"? Noah Hawley opowiada o swoich najbliższych planach

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" za chwilę wraca z 4. sezonem, a już pojawiają się pytania o kolejną odsłonę. Twórca serialu mówi, czy są szanse na 5. sezon, a także zdradza swoje plany na najbliższy czas.

Serialowa wersja "Fargo" zadebiutowała w kwietniu 2014 roku i niemal od razu uczyniła swojego twórcę, Noaha Hawleya, jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. 27 września w USA (niestety wciąż nie ma informacji o polskiej premierze) startuje składający się z 11 odcinków 4. sezon. Zdjęcia do niego zakończyły się w tym tygodniu i pojawia się pytanie co dalej.

Fargo – czy będzie 5. sezon serialu Noaha Hawleya?

Podczas dnia prasowego telewizji FX Hawley usłyszał pytanie, czy 5. sezon "Fargo" w ogóle powstanie. Odpowiedź można znaleźć w Deadline.

– Z pewnością tego nie wykluczam. Ale to nie jest tylko jeden pomysł, którego potrzeba, to setki pomysłów i postaci – powiedział showrunner.

Fargo sezon 5 czy będzie

I od razu dodał, że w tym momencie interesuje go nie tylko telewizja i filmy, ma też inne plany:

– Mam książkę, którą próbuję skończyć, więc nie jest moim celem pędzić znowu z produkcją. Pracuję i pracuję już od dłuższego czasu. Mam zwyczaj mówić "tak", myśląc, że zrobię jedną rzecz, a potem kolejną i zawsze kończy się to tak, że dwie rzeczy muszą dziać się jednocześnie. Wiele włożyłem w ten serial, mam dzieci, które są w takim wieku, że chcę być z nimi w domu.

Chcę być pewny, że moje wybory w najbliższych latach to nie będzie mówienie "tak" na wszystko, tylko próby opowiadania historii, których jeszcze nie opowiadałem, i dalsze sprawdzanie z telewizją FX, jak możemy wymyślić to medium na nowo.

Noah Hawley miał w planach na najbliższe miesiące nowy film ze świata Star Treka, ale ten projekt może nie dojść do skutku ze względu na niezamierzone podobieństwo scenariusza do obecnej pandemii. Kolejna rzecz to telewizyjna adaptacja "Kociej kołyski" Kurta Vonneguta, o której Hawley mówił, że jest projektem trudnym do zrealizowania w telewizji FX po przejęciu przez Disneya. Twórca "Fargo" jest także producentem filmu "Lost Souls", adaptacji opowiadania Matthew Bakera z Issą López ("Tigers Are Not Afraid") jako scenarzystką i reżyserką.

Premiera 4. sezonu Fargo 27 września w USA

REKLAMA