Twórcy i aktorzy przedstawiają 4. sezon "Fargo". Przed nami wojna rodzin mafijnych w stylowej oprawie

"Fargo" (Fot. FX)

Większa obsada niż zwykle, fenomenalne kostiumy i pytanie o kondycję Ameryki. To wszystko będzie w 4. sezonie "Fargo", który przedstawiają twórcy i aktorzy z serialu.

Już za niecałe dwa tygodnie powraca "Fargo", niestety na razie tylko za oceanem. 4. sezon ma być trochę inny od dotychczasowych, o czym opowiada serialowa ekipa w nowej zapowiedzi.

Fargo sezon 4 – wojna rodzin mafijnych w latach 50.

Co będzie nowe? Przede wszystkim "Fargo" w tym sezonie to serial kostiumowy, którego akcja dzieje się w Kansas City w latach 50. Skala produkcji jest większa niż do tej pory, podobnie jak obsada. Jak twierdzi Noah Hawley, twórca serialu, to też historia, która jest bardzo na czasie, bo traktuje o Ameryce jako narodzie imigrantów i o tym, jak stać się Amerykaninem.

– 4. sezon "Fargo" jest o Ameryce, tak jak wszystkie. Ale tym razem to serial kostiumowy, osadzony w 1950 roku. To też nasza największa obsada do tej pory. Jest może ze 25 głównych postaci. W sercu znajduje się młoda dziewczyna, Ethelrida Smutney, córka Thurman i Dibrella, którzy prowadzą zakład pogrzebowy – mówi Hawley.

Akcja 4. sezonu "Fargo" rozpoczyna się 1950 roku, pod koniec dwóch wielkich fal amerykańskich migracji – Europejczyków z południowych krajów, jak Włochy, którzy przybyli do USA na przełomie wieków i zamieszkali w północnych miastach, np. Nowym Jorku czy Chicago, oraz Afroamerykanów, którzy opuścili Południe, uciekając przed prawami Jima Crowa i przeprowadzili się do tych samych miast. Doszło do starcia outsiderów, walczących o swoją część American dream.

W Kansas City w stanie Missouri dwa syndykaty kryminalne osiągnęły niełatwy pokój. Jeden włoski, drugi afroamerykański. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę – tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili swoich najstarszych synów.

Chris Rock gra Loya Cannona, głowę jednej z rodzin, człowieka, który oddał syna swojemu wrogowi i w zamian musi wychowywać syna swojego wroga. W obsadzie są też Jack Huston jako detektyw Odis Weff, Jason Schwartzman jako Josto Fadda, Ben Whishaw jako rabin Milligan, Jessie Buckley jako Oraetta Mayflower, Salvatore Esposito jako Gaetano Fadda, Andrew Bird jako Thurman Smutney, Jeremie Harris jako Leon Bittle, Gaetano Bruno jako Constant Calamita, Anji White jako Dibrell Smutney, Francesco Acquaroli jako Ebal Violante, E'myri Crutchfield jako Ethelrida Pearl Smutney i Amber Midthunder jako Swanee Capps.

Premiera 4. sezonu Fargo 27 września w USA

REKLAMA