To nie kolejny sezon "American Horror Story", to "Ratched". Stylowa czołówka serialu Ryana Murphy'ego

"Ratched" (Fot. Netflix)

0

Jutro na Netfliksie debiutuje "Ratched", nowy serial Ryana Murphy'ego. Wśród atrakcji, które was czekają, jest długa czołówka w stylu "American Horror Story".

Netflix coraz częściej rezygnuje z długich czołówek lub/i zachęca do ich przewijania, ale nie tym razem. Ryan Murphy nie dał sobie odebrać tego, co w jego serialach prawie zawsze zachwyca, czyli klasycznego telewizyjnego otwarcia każdego odcinka.

Ratched – czołówka serialu Ryana Murphy'ego

Showrunner "Ratched" osobiście podzielił się z fanami czołówką serialu, bardzo przypominającą czołówki "American Horror Story". Trochę mniej jest tu straszenia, a trochę więcej stylowych obrazków, a całość zamyka Sarah Paulson jako lodowata pielęgniarka z "Lotu nad kukułczym gniazdem".

Serial jest swego rodzaju prequelem kultowego filmu Miloša Formana. Historia zaczyna się w 1947 roku, kiedy to Mildred Ratched przyjeżdża do Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Główną rolę gra Sarah Paulson, w obsadzie są też m.in. Cynthia Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Alice Englert, Corey Stoll, Sophie Okonedo i Vincent D'Onofrio.

Premiera Ratched 18 września na Netfliksie