To nie kolejny sezon "American Horror Story", to "Ratched". Stylowa czołówka serialu Ryana Murphy'ego

"Ratched" (Fot. Netflix)

Jutro na Netfliksie debiutuje "Ratched", nowy serial Ryana Murphy'ego. Wśród atrakcji, które was czekają, jest długa czołówka w stylu "American Horror Story".

Netflix coraz częściej rezygnuje z długich czołówek lub/i zachęca do ich przewijania, ale nie tym razem. Ryan Murphy nie dał sobie odebrać tego, co w jego serialach prawie zawsze zachwyca, czyli klasycznego telewizyjnego otwarcia każdego odcinka.

Ratched – czołówka serialu Ryana Murphy'ego

Showrunner "Ratched" osobiście podzielił się z fanami czołówką serialu, bardzo przypominającą czołówki "American Horror Story". Trochę mniej jest tu straszenia, a trochę więcej stylowych obrazków, a całość zamyka Sarah Paulson jako lodowata pielęgniarka z "Lotu nad kukułczym gniazdem".

Serial jest swego rodzaju prequelem kultowego filmu Miloša Formana. Historia zaczyna się w 1947 roku, kiedy to Mildred Ratched przyjeżdża do Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Główną rolę gra Sarah Paulson, w obsadzie są też m.in. Cynthia Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Alice Englert, Corey Stoll, Sophie Okonedo i Vincent D'Onofrio.

Premiera Ratched 18 września na Netfliksie

REKLAMA