Czy pandemiczna przerwa zmieni finał "Supernatural"? Showrunner serialu wyjaśnia, co zostało przepisane

"Supernatural" (Fot. CW)

Pandemia koronawirusa podzieliła finałowy sezon "Supernatural" w niefortunnym momencie. Twórcy przyznali, że dokonali pewnych zmian w scenariuszach. Czy to oznacza, że zmieni się finał serialu?

Mnóstwo seriali miało pecha, że trafiło ze swoimi ważnymi momentami na czasy pandemii koronawirusa, ale przypadek "Supernatural" jest o tyle wyjątkowy, że przerwany został finałowy sezon. Ostatnie odcinki zostały nakręcone dopiero pod koniec lata. Czy przymusowa pandemia zmieni losy Deana i Sama Winchesterów?

Supernatural – czy pandemia zmieni finał serialu?

Jensen Ackles zdradził już w sierpniu podczas rozmowy na Zoomie, że dokonano pewnych poprawek w dwóch ostatnich odcinkach. Ma to związek z tym, że kręcono je właśnie podczas pandemii i trzeba było trzymać się restrykcji.

– Wprowadzono pewne poprawki, porównując te scenariusze, które mieliśmy kręcić w maju, z tymi, które kręcimy teraz. Musieliśmy stawić czoła pandemii – powiedział aktor.

Supernatural finał serialu

O co chodzi i czy to zmieni fabułę finałowych odcinków? Andrew Dabb, jeden z showrunnerów "Supernatural", zapewnił w rozmowie z TVLine, że poprawki nie dotyczyły tego, co jest trzonem całej historii.

– Wciąż robimy wszystko tak, jak chcieliśmy, z punktu widzenia postaci, fabuły i mitologii. W niektórych przypadkach musieliśmy uprościć ścieżki, które tam prowadzą. Na przykład na finał zaplanowaliśmy coś wielkiego i bardzo ekstrawaganckiego, i okazało się to niewykonalne. Ale znaleźliśmy alternatywny sposób, żeby dotrzeć do tego samego miejsca, w sensie fabularnym i, co ważniejsze, emocjonalnym, i zadziałało to świetnie. Tak więc chodzi o to, żeby się dostosować. Musieliśmy trochę przepisać, ale nie było to nic, co by fundamentalnie zmieniło serial albo to, dokąd on zmierza – powiedział Dabb.

Jak dodał twórca, fabuła finału serialu pozostaje niezmieniona.

– Jak powiedziałem, niektóre sceny są inne. Nie ma tylu złoczyńców w scenie, ilu normalnie byśmy mieli, z powodu COVID-owych restrykcji. Ale jeśli chodzi o fabułę, jeśli chodzi o postacie, zasadniczo nic nie jest inne – zapewnił showrunner.

Finałowy sezon "Supernatural" powróci 8 października odcinkiem "Last Holiday" (tutaj znajdziecie zdjęcia). Finał całego serialu zostanie pokazany 19 listopada.

Supernatural jest dostępne w Polsce na Prime Video

REKLAMA