Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Patria", "Utopia", "Tehran" i inne premiery

"Patria" (Fot. HBO)

Przed nami znów skromniejszy tydzień, jeśli chodzi o serialowe premiery. Wśród nowości jest hiszpańska "Patria", remake "Utopii" i thriller szpiegowski "Tehran" od scenarzysty "Faudy".

Najbliższy tydzień rozpocznie się od powrotu Kim Cattrall do telewizji, a zakończy się wyprawą do Kraju Basków. W międzyczasie zaś obejrzymy amerykańską wersję "Utopii", a także "Tehran", który powinien spodobać się fanom izraelskiej "Faudy".

Filthy Rich (nowość FOX) – 21 września w USA

"Filthy Rich" to jedna z nielicznych nowości amerykańskich sieciówek, które wystartują tej jesieni. Utrzymana w stylu soap opery produkcja opowie o bogatej rodzinie z Południa. Kiedy jej patriarcha, założyciel chrześcijańskiej stacji telewizyjnej ginie w katastrofie samolotu, jego żona i rodzina dowiadują się, że miał trójkę nieślubnych dzieci i wszystkie są wpisane w testament. W roli głównej Kim Cattrall, a jej zmarłego męża gra Gerald McRaney.

Utopia (nowość) – 25 września na Prime Video

Thriller spiskowy "Utopia" powraca w amerykańskiej wersji, stworzonej przez Gillian Flynn ("Ostre przedmioty"). Akcja serialu będzie kręcić się wokół fikcyjnego komiksu o tytule takim jak serial – "Utopia" – i grupki nerdów, która odkrywa ukryte znaczenia na jego stronach. Wkrótce zaczynają ich ścigać brutalni zabójcy, usiłujący powstrzymać kogokolwiek przed przeczytaniem tej historii, bo ta okazuje się być oparta na faktach. W obsadzie są m.in. John Cusack w miliardera i filantropa oraz Rainn Wilson jako naukowiec badający sprawę nowego wirusa.

Tehran (nowość) – 25 września na Apple TV+

"Tehran" to z kolei serial szpiegowski, który stworzyli Moshe Zonder ("Fauda") i Alon Aranya ("Your Honor"). Główna bohaterka to agentka Mossadu, która jest hakerką i dostaje swoją pierwszą misję we wrogim mieście będącym, tak się składa, jej miejscem urodzenia. Dziewczyna ma wyłączyć irański reaktor atomowy, która to misja jest ważna nie tylko dla Bliskiego Wschodu, ale i całego świata. Kiedy jej się nie udaje, znika w Teheranie, gdzie odkrywa swoje irańskie korzenie i spotyka miłość. Tymczasem irańskie władze szukają jej i jej kolegów z Mossadu.

Patria (nowość) – 27 września na HBO GO

Za tydzień w HBO GO startuje "Patria", hiszpański serial HBO, który opowie dziejącą się na przestrzeni trzech dekad historię o życiu w Kraju Basków z perspektywy dwóch rodzin. Życie Bittori i jej rodziny rozpada się, kiedy terroryści z ETA zabijają jej męża, Txato, przed własnym domem. Końca dobiega również jej bliska relacja z przyjaciółką, Miren, której syn należy do dowództwa ETA. Obie rodziny muszą sobie poradzić z żałobą i rozterkami moralnymi, podczas gdy życie toczy się dalej.

REKLAMA