Ramy Youssef ujawnił, co spotkało tych, którzy przegrali na gali Emmy. To jak urocza metafora całego tego roku

Emmy 2020 (Fot. Akademia Telewizyjna)

0

Tegoroczna gala Emmy była nietypowa także dlatego, że nagrody dostarczano do domów zwycięzców. A co spotkało tych, którzy przegrali? No cóż, może lepiej było nie wiedzieć...

Tegoroczna gala rozdania nagród Emmy była naprawdę specyficzna. Jimmy Kimmel przemawiał w pustym teatrze, wciąż przypominano, że jest pandemia, a więc potrzebny jest dystans, dezynfekcja (koniecznie użyjcie zapałek, a potem gaśnicy, jak Jennifer Aniston) i maski (pod tym względem nikt nie pobije ekipy "Schitt's Creek", a zwłaszcza tempa, w jakim maski spadały im z twarzy, kiedy odbierali kolejne nagrody), zaś nominowali siedzieli bezpiecznie w swoich domach. Statuetki dostarczali wysłannicy Akademii Telewizyjnej w apokaliptycznych kombinezonach, którzy czaili się w okolicach domów nominowanych, czekając na werdykt.

Emmy 2020 – Ramy Youssef pokazał kulisy gali

A przynajmniej tak było w USA i Kanadzie, bo wystarczył rzut oka na europejskie ekipy "Sukcesji" i "Unorthodox" – które niby dostały nagrody, a jednak dziękowały z pustymi rękoma – aby zorientować się, że macki Akademii Telewizyjnej nie dosięgnęły całego świata. Dosięgnęły za to Ramy'ego Youssefa, nominowanego za swój występ w serialu "Ramy" i za reżyserię jednego z odcinków. Youssef dwa razy przegrał z ekipą "Schitt's Creek", jak wszyscy w kategoriach komediowych, ale na pocieszenie został autorem najpopularniejszego tweeta gali Emmy.

Zobaczcie, co spotykało tych nominowanych, którzy nagrody Emmy nie otrzymali:

Scena jak z wyjątkowo złośliwej kreskówki dla dorosłych – ewentualnie, jak zauważył krytyk telewizyjny Daniel Fienberg, obrazek będący esencją 2020 roku.

Jeśli jesteście spragnieni najlepszych, najgorszych i najdziwniejszych momentów z gali Emmy, zajrzyjcie do TVLine. W programie m.in. Sarah Snook z "Sukcesji" ze statuetką domowej roboty, twórcy "Wspaniałej pani Maisel" i "Gilmore Girls" w Stars Hollow czy Uzo Aduba krzycząca do drugiego pokoju: "Mamo, wygrałam!".

A jeśli nabraliście ochoty zapoznać się bliżej z twórczością Youssefa, oto naszych 10 powodów, dla których warto obejrzeć "Ramy'ego". Oba dotychczasowe sezony serialu są dostępne w serwisie HBO GO.