Ramy Youssef ujawnił, co spotkało tych, którzy przegrali na gali Emmy. To jak urocza metafora całego tego roku

Emmy 2020 (Fot. Akademia Telewizyjna)

Tegoroczna gala Emmy była nietypowa także dlatego, że nagrody dostarczano do domów zwycięzców. A co spotkało tych, którzy przegrali? No cóż, może lepiej było nie wiedzieć...

Tegoroczna gala rozdania nagród Emmy była naprawdę specyficzna. Jimmy Kimmel przemawiał w pustym teatrze, wciąż przypominano, że jest pandemia, a więc potrzebny jest dystans, dezynfekcja (koniecznie użyjcie zapałek, a potem gaśnicy, jak Jennifer Aniston) i maski (pod tym względem nikt nie pobije ekipy "Schitt's Creek", a zwłaszcza tempa, w jakim maski spadały im z twarzy, kiedy odbierali kolejne nagrody), zaś nominowali siedzieli bezpiecznie w swoich domach. Statuetki dostarczali wysłannicy Akademii Telewizyjnej w apokaliptycznych kombinezonach, którzy czaili się w okolicach domów nominowanych, czekając na werdykt.

Emmy 2020 – Ramy Youssef pokazał kulisy gali

A przynajmniej tak było w USA i Kanadzie, bo wystarczył rzut oka na europejskie ekipy "Sukcesji" i "Unorthodox" – które niby dostały nagrody, a jednak dziękowały z pustymi rękoma – aby zorientować się, że macki Akademii Telewizyjnej nie dosięgnęły całego świata. Dosięgnęły za to Ramy'ego Youssefa, nominowanego za swój występ w serialu "Ramy" i za reżyserię jednego z odcinków. Youssef dwa razy przegrał z ekipą "Schitt's Creek", jak wszyscy w kategoriach komediowych, ale na pocieszenie został autorem najpopularniejszego tweeta gali Emmy.

Zobaczcie, co spotykało tych nominowanych, którzy nagrody Emmy nie otrzymali:

Scena jak z wyjątkowo złośliwej kreskówki dla dorosłych – ewentualnie, jak zauważył krytyk telewizyjny Daniel Fienberg, obrazek będący esencją 2020 roku.

Jeśli jesteście spragnieni najlepszych, najgorszych i najdziwniejszych momentów z gali Emmy, zajrzyjcie do TVLine. W programie m.in. Sarah Snook z "Sukcesji" ze statuetką domowej roboty, twórcy "Wspaniałej pani Maisel" i "Gilmore Girls" w Stars Hollow czy Uzo Aduba krzycząca do drugiego pokoju: "Mamo, wygrałam!".

A jeśli nabraliście ochoty zapoznać się bliżej z twórczością Youssefa, oto naszych 10 powodów, dla których warto obejrzeć "Ramy'ego". Oba dotychczasowe sezony serialu są dostępne w serwisie HBO GO.

REKLAMA