10 świetnych seriali, które nie dostały żadnej Emmy. Wśród nich "The Wire", "Hannibal" i inne kultowe tytuły

Fot. HBO/NBC/FX

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Parks and Recreation

"Dobre Miejsce" nie jest pierwszym sitcomem Michaela Schura, prawdziwego króla amerykańskiej komedii telewizyjnej, który przegrał, co było do przegrania na wszystkich galach Emmy. Dokładnie ten sam los spotkał wcześniej "Parks and Recreation", produkcję nie bez powodu uchodzącą za kultową. 16 nominacji, w tym sześć dla Amy Poehler i zero dla Nicka Offermana – i żadnej wygranej. A wszystko to na przestrzeni aż siedmiu lat i siedmiu sezonów.

Trudno powiedzieć, jaki problem ma Akademia Telewizyjna z serialami Schura (wyjątkiem jest "Brooklyn 9-9", ale też trudno tu mówić o wielkiej miłości), ale na pewno "Parks and Recreation" to najwyższa półka, jeśli chodzi o telewizyjne komedie. Akcja serialu dzieje w fikcyjnym miasteczku Pawnee w stanie Indiana, gdzie urzęduje grupka pracowników wydziału odpowiedzialnego za tytułowe parki i rekreację. Ewentualnie, jak wolicie – największych oryginałów, jakich telewizja znała.

Szefowa wydziału, Leslie Knope (Poehler), to niewzruszona optymistka, która do przesady wierzy w pracę dla misji. Ron Swanson (Offerman), właściciel najlepszych wąsów, jakie telewizja widziała, nienawidzi rządu i wszystkiego, co rządowe, traktując pracę w instytucji rządowej jako okazję do sabotowania jej działań (a to tylko jedno z wielu jego dziwactw). W znakomitej ekipie są też Aziz Ansari, Rashida Jones, Retta, Audrey Plaza i Chris Pratt, na kilka lat przed "Strażnikami Galaktyki".

Choć jest tu trochę polityki, "Parks and Recreation" nie jest serialem stricte politycznym. To raczej sitcomowa historia o bardzo nietypowej grupce znajomych, których wyróżnia takie a nie inne miejsce pracy. Jest tu miejsce na codzienne smutki i radości, świetne historie o przyjaźniach i miłościach oraz bardzo, bardzo dużo śmiechu. W trochę innych klimatach, niż sitcomy nas przyzwyczaiły.

Parks and Recreation jest dostępne na Prime Video

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA