Kto zniszczył Ziemię w serialu "Wychowane przez wilki"? Pojawił się krótki komiks z odpowiedzią na to pytanie

"Wychowane przez wilki" (Fot. HBO Max)

0

Twórcy "Wychowanych przez wilki" rozwinęli świat serialu w kilkustronicowym komiksie. Daje on wgląd w tło serialowych wydarzeń, zdradzając m.in. jak doszło do zniszczenia Ziemi.

"Wychowane przez wilki", serial science fiction platformy HBO Max, na pierwszy rzut oka wygląda bardzo minimalistycznie. Poznajemy dwójkę androidów, Matkę (Amanda Collin) i Ojca (Abubakar Salim), wychowujących ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Niedługo potem dowiadujemy się o istnieniu konfliktu religijnego pomiędzy ateistycznymi maszynami i wierzącymi ludźmi.

Wychowane przez wilki – jak zniszczono Ziemię?

Religijne niesnaski i wszystko, co z nich wynika, stanowi oś fabuły 1. sezonu. Serial w pierwszych odcinkach nie rozbudowuje znacząco świata przedstawionego, nie wyjaśnia też, co się stało z Ziemią. I właśnie tu wchodzi ośmiostronicowy komiks, który możecie pobrać za darmo. Za treść odpowiada Aaron Guzikowski, twórca serialu, a za stronę wizualną Meghan Hetrick, Nick Filardi i Marshall Dillon.

Wychowane przez wilki komiks

Z nietypowej "bajki na dobranoc", którą Matka opowiada w komiksie dzieciom, dowiadujemy się, jak została zniszczona Ziemia: otóż doszło do tego, kiedy ateiści użyli bomb do spacyfikowania necromancerów – wielkich bomb, które podpaliły planetę i uczyniły ją niezdatną do zamieszkania. Czyli po prostu atomówek.

Innymi słowy, to androidy doprowadziły do apokalipsy, co czyni świat "Wychowanych przez wilki" bardziej złożonym moralnie, niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka. To nie jest historia, w której ludzie są jednoznacznie źli, a maszyny dobre, to coś dużo bardziej skomplikowanego. Tło konfliktu będziemy odkrywać dalej w 2. sezonie, który już został zamówiony przez HBO Max.

Wychowane przez wilki – nowe odcinki w piątki w HBO GO