Mroczny świat szachistów w zwiastunie serialu "Gambit królowej". Anya Taylor-Joy kontra Marcin Dorociński!

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Anya Taylor-Joy z "Peaky Blinders" została genialną szachistką z czasów zimnej wojny i za chwilę ogra Marcina Dorocińskiego. Zobaczcie zwiastun serialu "Gambit królowej" od twórcy "Godless".

W październiku na Netfliksie zobaczymy "Gambit królowej", czyli 6-odcinkowy serial, którego akcja rozgrywa się w świecie zawodowych szachistów w czasach zimnej wojny. I jest to znacznie bardziej bezwzględny świat, niż mogłoby się wydawać.

Gambit królowej – zwiastun serialu Netfliksa

Oparta na książce Waltera Tevisa z 1983 roku miniseria opowie historię Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), dziewczyny zostawionej i wychowanej w sierocińcu w Kentucky w latach 50. Młoda bohaterka odkrywa swój zdumiewający talent do gry w szachy, jednocześnie uzależniając się od środków uspokajających podawanym wtedy dzieciom w takich miejscach.

Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

W "Gambicie królowej" nie zabraknie przeciwników zza żelaznej kurtyny, a jednego z nich zagra polski aktor Marcin Dorociński (to właśnie jego widzicie na zdjęciu u góry ). W obsadzie serialu znajdują się także Thomas Brodie-Sangser ("Gra o tron"), Marielle Heller (reżyserka filmu "Cóż za piękny dzień"), Harry Melling (filmy o Harrym Potterze), Bill Camp ("Outsider") i Moses Ingram.

Scenarzystą, reżyserem i showrunnerem serialu jest Scott Frank, twórca "Godless".

Gambit królowej od 23 października na Netfliksie

gambit królowej serial

REKLAMA