Reboot "Pretty Little Liars" ma tytuł i pierwszy teaser. W serialu twórcy "Riverdale" ma być więcej horroru

"Pretty Little Liars" (Fot. Freeform)

Nowe miasteczko, nowe kłamczuchy i historia o mroczniejszym zabarwieniu, bardziej w stylu horroru. Oto "Pretty Little Liars: Original Sin", reboot kultowego serialu młodzieżowego.

Świat "Pretty Little Liars" powraca w nowej odsłonie, zaledwie trzy lata po tym jak zakończył się liczący siedem sezonów oryginał i rok po skasowaniu spin-offu o perfekcjonistkach. HBO Max zamówiło składający się z 10 odcinków sezon nowego serialu "Pretty Little Liars: Original Sin".

Pretty Little Liars: Original Sin – szczegóły i teaser

Twórcą produkcji jest Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale". I to widać już po pierwszym opisie, który obiecuje zupełnie inną wersję PLL osadzoną "wiele mil od Rosewood". Ma być w niej horror, ma być mrok, wściekłość i zupełnie nowe miasteczko oraz zupełnie nowi bohaterowie.

Dwadzieścia lat temu miała miejsce seria tragicznych zdarzeń, która niemalże rozdarła robotnicze miasteczko Millwood. Teraz, w czasach współczesnych, grupa bardzo różnych nastoletnich dziewcząt – zupełnie nowy zestaw kłamczuch – jest dręczona przez nieznanego napastnika ("A") i zmuszana do płacenia za sekretny grzech, jaki popełnili ich rodzice dwie dekady temu. Jak również własny – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Scenarzystką i producentką serialu, obok Aguirre-Sacasy, będzie Lindsay Calhoon Bring, która współtworzyła "Chilling Adventures of Sabrina".

– Jesteśmy wielkimi fanami tego, co stworzyła Marlene King i jej ikoniczna obsada, więc wiedzieliśmy, że musimy potraktować oryginalny serial jako kanon i zrobić coś innego. Dlatego w tym reboocie opieramy się na suspensie i horrorze, mając nadzieję, że w ten sposób uhonorujemy to, co fani pokochali w hitowym serialu, jednocześnie wplatając nowe, nieoczekiwane elementy – napisali twórcy w oświadczeniu dla mediów.

W oryginalnym "Pretty Little Liars", opartym na serii książek Sary Shepard, główne role zagrały Lucy Hale, Ashley Benson, Shay Mitchell, Troian Bellisario i Sasha Pieterse, które wcieliły się w grupkę nastolatek z Pensylwanii ściganych przez tajemniczego "A".

Serial był emitowany w latach 2010-2017 przez telewizję ABC Family, która potem zmieniła nazwę na Freeform. W 2013 roku premierę miał pierwszy spin-off, "Ravenswood", a w 2019 roku drugi – "Pretty Little Liars: The Perfectionists", z Sashą Pieterse i Janel Parrish w obsadzie. Oba przetrwały zaledwie po jednym sezonie.

REKLAMA