6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Community" bez swojego twórcy. Gwiazda "Lost" z ważną rolą w "Sons of Anarchy". Nowy plakat na 5. sezon "True Blood". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano? Uwaga na spoilery!

1. "Community" bez Dana Harmona. Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Po wojnie z Chevym Chase'em twórca "Community", Dan Harmon, żegna się z serialem. Jako showrunnerzy/producenci wykonawczy zastąpią go David Guarascio i Moses Port ("Just Shoot Me", "Aliens in America"). Harmon wciąż będzie dostępny do konsultacji. Jesienią w NBC rusza 4. sezon "Community", który będzie liczył 13 odcinków i będzie emitowany w piątki razem z "Whitney". Jeszcze przez odejściem Harmona Joel McHale mówił w TVLine, że modli się - i to w dosłownym sensie - aby wszystko się udało i Harmon został.

2. Z "Lost" do "Sons of Anarchy". Znany z "Lost" Harold Perrineau dostał bardzo ważną rolę w 5. sezonie "Synów Anarchii". Zagra on mianowicie Damona Pope'a, byłego króla narkotykowego, którego córka zginęła w finale 4. sezonu z rąk wiecie kogo.

3. Będą kolejne sezony "Unforgettable"? Serial proceduralny "Unforgettable" został skasowany przez CBS, ale to nie musi oznaczać jego końca. Już trwają rozmowy Sony Pictures TV i CBS TV Studios z dwiema kablówkami - TNT i Lifetime. Na razie to bardzo wstępne rozmowy, ale na przykład dla TNT, gdzie niedługo kończy się "The Closer", mógłby to być dobry nabytek. Pamiętajmy, że "Unforgettable" miało mimo wszystko sporą widownię - ok. 10 mln.

4. Noah Bean z większą rolą w "Nikicie". "Nikita" dostała 3. sezon od CW - i zaraz potem awansowano Noah Beana do stałej obsady. Dla widzów oznacza to więcej agenta Ryana Fletchera.

5. Przybijcie piątkę z wampirami. HBO pokazało nowy plakat promujący 5. sezon "True Blood". Pomysłowy, trzeba przyznać.

6. Jon Hamm i Daniel Radcliffe zagrają tę samą rolę. Jon Hamm ("Mad Men") i Daniel Radcliffe (seria filmów o Harrym Potterze) wystąpią w brytyjskim miniserialu opowiadającym o czasach I wojny światowej, opartym na "Zapiskach młodego lekarza" Michaiła Bułhakowa. Obaj panowie zagrają główną rolę: Radcliffe będzie młodym rosyjskim lekarzem w czasie wojny, a Hamm tą samą postacią w późniejszym okresie.

REKLAMA