Czy John Cusack miał zagrać rolę Waltera White'a? Aktor wyjaśnia plotki na temat "Breaking Bad"

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Trudno sobie wyobrazić kogoś innego niż Bryan Cranston w roli Waltera White'a. Ale od dawna krążą plotki, że AMC chciało innego aktora w "Breaking Bad", np. Johna Cusacka.

Polowanie na znanych aktorów to sport chętnie uprawiany przez szefów stacji telewizyjnych, nawet jeśli twórcy seriali mają inne plany, jeśli chodzi o obsadę. Bryan Fuller, twórca "Hannibala" zdradził ostatnio, że NBC chciało koniecznie kogoś innego niż Mads Mikkelsen do tytułowej roli. Na przykład Hugh Granta albo Johna Cusacka. Co ciekawe, nazwisko Cusacka pojawia się także w kontekście głównej roli w "Breaking Bad".

Breaking Bad – John Cusack jako Walter White?

Plotka, że John Cusack miał zagrać Waltera White'a, krąży co najmniej od 2012 roku, czyli od artykułu The Hollywood Reporter o kulisach "Breaking Bad". Pojawia się w nim informacja, że szefowie telewizji AMC nalegali, aby rolę nauczyciela chemii, który zostaje królem metamfetaminy, zagrał ktoś inny niż znany wtedy z sitcomu "Zwariowany świat Malcolma" Bryan Cranston. Według THR rolę proponowano Johnowi Cusackowi i Matthew Broderickowi. Obaj mieli odmówić.

Temat powrócił teraz, przy okazji wywiadów z Cusackiem, który ostatnio zagrał w amerykańskiej wersji serialu "Utopia". Dziennikarka Variety zapytała go wprost, czy kiedykolwiek oferowano mu rolę w "Breaking Bad".

– Nie, nigdy mi jej nie oferowano. I to jedna z tych rzeczy, które słyszałem już tyle razy, że zacząłem myśleć, że może to prawda. Wpadłem raz na twórcę "Breaking Bad" i zapytałem: "Zwariowałem czy ty mi oferowałeś Waltera White'a?". On, że nie. A ja: "Dobrze, czyli nie zwariowałem. Tak myślałem, że bym o tym usłyszał" – powiedział aktor.

John Cusack nie chciał odpowiadać na pytanie, czy przyjąłby tę rolę, gdyby mu ją zaproponowano. Dla niego, tak jak dla fanów "Breaking Bad", Walter White to po prostu Bryan Cranston.

– Nie chcę w ogóle o tym myśleć w ten sposób, bo rolę przyjął absolutnie idealny aktor. Dlaczego mielibyśmy sobie odebrać występ Bryana Cranstona? Jestem szczęśliwy, że dostał to właściwy aktor. Kocham ten serial i "Better Call Saul", to moje ulubione seriale – zapewnił Cusack.

W rozmowie z The Hollywood Reporter w 2012 roku była osoba z kierownictwa AMC powiedziała, że Vince Gilligan, twórca "Breaking Bad", próbując przekonać stację do Cranstona, polecił im obejrzeć jego występ w "Z Archiwum X". Oni jednak wciąż mieli w głowach "Zwariowany świat Malcolma" i scenę z goleniem pleców, więc przez ich głowy przebiegały myśli w stylu: "Naprawdę? Nie ma nikogo innego?".

Dziś trudno sobie wyobrazić w roli pana White'a kogokolwiek innego niż Bryan Cranston, który zdobył za swój występ w "Breaking Bad" cztery nagrody Emmy i Złoty Glob.

Breaking Bad jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA