"Nawiedzony dwór w Bly" to opowieść o duchach i gotycki romans. Twórcy o 2. sezonie antologii Netfliksa

"Nawiedzony dwór w Bly" (Fot. Netflix)

Netfliksowe opowieści o duchach powracają w nowej odsłonie. "Nawiedzony dwór w Bly" ma być historią o miłości w mrocznych okolicznościach przyrody, a także hołdem dla Henry'ego Jamesa.

Już w przyszły weekend Netflix znów nas będzie straszyć. 9 października w serwisie wyląduje "Nawiedzony dwór w Bly", sequel "Nawiedzonego domu na wzgórzu" opowiadający nową historię.

Nawiedzony dwór w Bly – o czym będzie serial?

Netflix wypuścił materiał zza kulis, w którym twórca serialu Mike Flanagan i producent wykonawczy Trevor Macy opowiadają o drugiej odsłonie antologii "Nawiedzony". Będzie to historia oparta na gotyckim horrorze psychologicznym Henry'ego Jamesa pt. "The Turn of the Screw" (w polskiej wersji "W kleszczach lęku" bądź "Dokręcanie śruby"), który dzieje się w starej willi na wsi. Bohaterami jest dwójka sierot i młoda guwernantka o imieniu Dani.

– "Dokręcanie śruby" jest jedną z najbardziej wpływowych opowieści o duchach w historii. Ten sezon dał nam niezwykłe możliwości, bo Henry James napisał też inne historie o duchach. Większości nie zekranizowano. To była okazja przyjrzeć się dziełom Henry'ego Jamesa, zerknąć na inne jego historie o duchach i spróbować znaleźć sposób, by je połączyć. Takim wyzwaniom nie mówi się "nie" – opowiada Mike Flanagan.

Czym "Nawiedzony dwór w Bly" różni się od poprzednika? Otóż tutaj nie ma rodziny, jest grupka obcych ludzi, którzy poznają się przez "przyjaźń, napięcia, konflikty i miłość". W sercu całej historii znajduje się opowieść o miłości, gotycki romans, w którym jest miejsce i na mrok, i na emocje. Jak mówi Flanagan, zakochanie się to jak stworzenie nowego ducha – czegoś, co będzie z nami do końca życia.

W nowych rolach powrócą Victoria Pedretti (jako guwernantka), Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel i Catherine Parker, czyli Nell, Hugh, Luke, Theo i Poppy z "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Nowe twarze to m.in. T'Nia Miller, Rahul Kohli, Benjamin Evan Ainsworth, Amelie Smith i Amelia Eve.

Nawiedzony dwór w Bly od 9 października na Netfliksie

REKLAMA