"Gra o tron": Zdjęcia z najważniejszego odcinka

2. sezon "Gry o tron" zbliża się do kulminacyjnego momentu: bitwy o Królewską Przystań. Zobaczcie pierwsze opublikowane zdjęcia z kluczowego odcinka. Spoilery.

Losy Westeros zadecydują się nie w finale (zatytułowanym "Valar Morghulis"), a w 9. odcinku 2. sezonu "Gry o tron". Świadczy o tym sam tytuł epizodu: "Blackwater" ("Czarny Nurt"). Właśnie w tym odcinku zostanie ukazana bitwa o Królewską Przystań o ujścia Czarnego Nurtu. Zapewne na to starcie producenci poświecili większość środków, które zaoszczędzili przy realizacji poprzednich odcinków. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo jeśli bitwa nie oczaruje nas swoim rozmachem, to pojawi się pytanie, co z tymi wszystkimi pieniędzmi wydanymi na serial?

W ramach promocji epizodu "Blackwater" twórcy udostępnili dwa zdjęcia. Oba nie mówią nam nic o tym, czego możemy spodziewać się w odcinku. Na pierwszej fotografii widzimy łucznika na tle miasta. Całość sprawia wrażenie nie tyle kadru z filmu, co z gry komputerowej:

Drugie zdjęcie mogłoby pochodzić z każdego innego odcinka, to po prostu naradzający się Tyrion i Varys:

Z najnowszych doniesień o "GoT" dużo ciekawsza jest informacja nt. pojawienia się w 3. sezonie postaci Edmura Tully'ego – brata Catelyn Stark. Edmure jest dziedzicem rodzinnej posiadłości rodu Tullych – Riverrun. W literackim pierwowzorze odgrywa pewną rolę już we właśnie ekranizowanym "Starciu królów". Jednak autorzy serialu zdecydowali się wyciąć wszelkie wątki związane z Riverrun (dlatego np. uwięziony Jamie Lannister jest wożony razem z Robbem – w oryginale przetrzymywano go w Riverrun).

W 3. sezonie Edmure w końcu się pojawi. Fani dowiedzieli się o tym dzięki nagraniu z castingu na postać brata Catelyn. Oficjalnie wprawdzie nie ma potwierdzenia, kto zagra rycerza, ale najprawdopodobniej będzie to irlandzki aktor Tom Sullivan.

REKLAMA