Fani wypatrzyli błąd historyczny na zdjęciu Diany z 4. sezonu "The Crown". Londyńczycy od razu zwrócą uwagę

"The Crown" (Fot. Netflix)

Nawet "The Crown" nie zawsze jest w stanie ustrzec się błędów historycznych. Netflix chciał pochwalić się zdjęciem Emmy Corrin jako Diany, a tymczasem londyńczycy wypatrzyli błąd w tle.

W tym tygodniu Netflix wypuścił zdjęcia z 4. sezonu "The Crown", na których pojawiły się Emma Corrin jako księżna Diana i Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. Są powody do zachwytu, ale jest też błąd historyczny na jednym z kadrów. My raczej byśmy nie zauważyli, ale mieszkańcy Londynu, owszem, widzą.

The Crown sezon 4 – fani dostrzegli błąd historyczny

Chodzi o zdjęcie Diany w żółtym kostiumie otoczonej przez fotografów w Londynie z lat 80. Jedyny problem? Charakterystyczny czerwony autobus w tle. Tak się składa, że współczesny. Jak precyzuje Radio Times, takie autobusy jeżdżą po stolicy Wielkiej Brytanii od lutego 2012 roku. Złośliwi fani pytają, czy w "The Crown" może się zdarzyć podróż w czasie, i sugerują Netfliksowi, żeby wyciął autobus z serialu.

the crown sezon 4

W 4. sezonie "The Crown" zobaczymy, jak lata 70. zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta II (Olivia Colman) próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, szukając odpowiedniej żony dla 30-letniego księcia Karola (Josh O'Connor), wciąż pozostającego kawalerem. Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher, pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna wywierać wpływ na brytyjskie społeczeństwo.

Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA