3. sezon "Wiedźmina" podobno jest już pewny. Nie ma oficjalnego zamówienia od Netfliksa, ale jest inny dowód

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Netflix co prawda oficjalnie nie ogłosił, że będzie 3. sezon "Wiedźmina", ale jeden z amerykańskich serwisów znalazł mocny dowód, iż jest on w planach. Na razie trwają zdjęcia do 2. sezonu.

Dosłownie każdy dzień przynosi nowe informacje o "Wiedźminie". Ekipa wróciła na plan 2. sezonu w Wielkiej Brytanii, do obsady dołączył Basil Eidenbenz jako Eskel, a z ogłoszeń castingowych wynika, że w serialu wcześniej niż w książkach pojawi się duet Codringher i Fenn. Jest też pierwsza nieoficjalna wiadomość o 3. sezonie.

Wiedźmin – sezon 3 pojawił się w oficjalnej bazie

Netflix na razie nie ogłosił zamówienia, ale według serwisu Redanian Intelligence jest ono praktycznie pewne. Wszystko dlatego, że 3. sezon "Wiedźmina" został dopisany do oficjalnej bazy amerykańskiej gildii scenarzystów.

wiedźmin sezon 3

Co więcej, już w 2019 roku krążyły informacje, że "Wiedźmin" został potraktowany przez Netfliksa tak jak "Chilling Adventures of Sabrina" na samym początku, czyli na dzień dobry otrzymał zamówienie na trzy sezony. Tyle że nigdy tego nie ogłoszono.

3. sezon "Wiedźmina" możemy uznać za pewnik także dlatego, że serial na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego miał świetną oglądalność na całym świecie. Dzięki Netfliksowi zwiększyło się również zainteresowanie książkowym oryginałem, do tego stopnia, że Sapkowski stał się w pewnym momencie najpopularniejszym autorem na Amazonie, wyprzedzając m.in. Stephena Kinga i J.K. Rowling.

wiedźmin sezon 3

Czy to znaczy, że spełnią się marzenia showrunnerki Lauren S. Hissrich o siedmiu sezonach "Wiedźmina"? Trudno powiedzieć. Z jednej strony, mało który serial na Netfliksie dostaje zamówienie na więcej niż trzy sezony. Z drugiej, jest grupa wyjątków, do których należy chociażby "Stranger Things".

A kiedy zobaczymy 2. sezon "Wiedźmina"? Zgodnie z planem zdjęcia mają potrwać do lutego 2021 roku, a potem rozpocznie się postprodukcja. Z umowy firmy, która tworzy efekty specjalne, wynika, że ma ona zakończyć prace w lipcu 2021 roku. A to by oznaczało, że nowe odcinki możemy obejrzeć pod koniec lata lub na początku jesieni 2021. W praktyce jednak mogą być dalsze opóźnienia związane z pracą w czasach pandemii.

Wiedźmin jest dostępny w serwisie Netflix