Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z 2. serii "Wiedźmina". Jak prezentuje się Biały Wilk w nowym kostiumie?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Nowa zbroja, ten sam wiedźmin – pod takim hasłem Netflix zaprezentował nowy strój Geralta z Rivii. To zarazem pierwsze oficjalne foty z 2. sezonu "Wiedźmina".

Henry Cavill powraca jako Geralt z Rivii i w 2. sezonie będzie nosić imponujący pancerz. Netflix wypuścił pierwsze zdjęcia nowego kostiumu Białego Wilka (uczynił to też sam Cavill, cytując Andrzeja Sapkowskiego na Instagramie), które pokazują, jak zmieni się główny bohater serialowego "Wiedźmina".

Wiedźmin sezon 2 – Henry Cavill w nowym stroju

W serwisie Deadline pojawił się także oficjalny opis 2. sezonu: "Przekonany, że Yennefer straciła życie w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna, swojego domu z dzieciństwa, Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynentu walczą o dominację poza jego murami, on musi strzec dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą ma w środku".

W 2. sezonie serialu Netfliksa do Geralta dołączą inni wiedźmini. Kim Bodnia ("Obsesja Eve") zagra jego mentora Vesemira, Paul Bullion ("Peaky Blinders") wcieli się w Lamberta, a szwajcarski aktor Basil Eidenbenz – w Eskela. Poza tym do obsady dołączyli m.in. Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen, Yasen Atour ("Młody Wallender") jako Coen, Agnes Bjorn jako Vereena, Aisha Fabienne Ross ("The Danish Girl") jako Lydia i Mecia Simson jako Francesca.

Przerwane wiosną z powodu pandemii koronawirusa zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" ruszyły ponownie 17 sierpnia i zgodnie z planem mają potrwać do lutego 2021 roku. Potem rozpocznie się postprodukcja, która potrwa do lipca 2021. To oznacza, że gotowy sezon mamy szansę obejrzeć pod koniec lata lub na początku jesieni 2021 roku, jeśli tylko nie będzie dalszych opóźnień.

wiedźmin sezon 2 henry cavill

Wiedźmin jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA