Czy będzie 2. sezon "Emily w Paryżu"? Kiedy możemy spodziewać się premiery? Twórca zdradza dalsze plany

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

Czy będzie 2. sezon "Emily w Paryżu"? Co czeka dalej główną bohaterkę? Wreszcie: kiedy premiera? Darren Star odpowiada na pytania o kolejne odcinki serialu z Lily Collins w roli głównej.

Emily Cooper (Lily Collins), amerykańska dziewczyna, która dostała pracę w agencji marketingowej w Paryżu, błyskawicznie podbiła Netfliksa. I nic dziwnego, bo jej urokowi naprawdę trudno się oprzeć, zwłaszcza w tak ponurych czasach jak nasze. Czy serial będzie mieć 2. sezon, a jeśli tak, to kiedy go zobaczymy?

Emily w Paryżu – o czym będzie 2. sezon serialu?

Oficjalnie w tym momencie nie ma jeszcze zamówienia na kolejne odcinki "Emily w Paryżu", ale zważywszy, że serial szybko wszedł na listę top 10 najpopularniejszych produkcji na Netfliksie i okupuje ją do teraz, decyzja o kontynuacji wydaje się być formalnością. Zwłaszcza że 1. sezon kończy się cliffhangerem, a twórca serialu Darren Star ma mnóstwo pomysłów na kontynuację.

W rozmowie z OprahMag.com showrunner mówi, że w 2. sezonie będzie już mniej szoku kulturowego, a główna bohaterka zadomowi się w swoim nowym miejscu zamieszkania. Innymi słowy: "Emily w Paryżu" przemieni się w "Emily z Paryża".

– W 2. sezonie ona będzie bardziej częścią świata, w którym żyje. Będzie bardziej mieszkanką miasta. Będzie trochę bardziej stąpać po ziemi. Będzie budować tam życie – mówi Star.

Emily w Paryżu sezon 2 kiedy premiera

Ponieważ w Paryżu zdecydował się pozostać także Gabriel (Lucas Bravo), możemy spodziewać się dalszych przygód miłosnych w trójkącie z Camille (Camille Razat), obecnie już jego byłą dziewczyną, która w finale wysłała do Emily SMS-a z prośbą o rozmowę. Jak główna bohaterka poradzi sobie z tym galimatiasem?

– Nic nie jest dokładnie takie, jak wydaje się Emily i myślę, że wiele jej pomysłów na temat życia przechodzi ciągle próbę. I w następnym sezonie też tak będzie. (...) To, co wydarzy się w następnym rozdziale, będzie, jak sądzę, prawdziwą eksploracją tego, jak relacja pomiędzy tymi trzema postaciami ewoluuje. Dla mnie to naprawdę fajna rzecz do zbadania w 2. sezonie, bo oni nie są Amerykanami. To Francuzi. Dla mnie ważną częścią serialu jest patrzenie na wszystko z innej perspektywy. 2. sezon otworzy wiele interesujących i zaskakujących możliwości, jeśli chodzi o relacje – opowiada twórca "Emily w Paryżu" w rozmowie z TVLine.

Emily w Paryżu sezon 2 – kiedy premiera?

Czy 2. sezon "Emily w Paryżu" w ogóle powstanie? Wszystko wskazuje na to, że tak. To, że serial tak szybko stał się hitem na Netfliksie, niewątpliwie przemawia na jego korzyść. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że Netflix przejął serial od Paramount Network, a producentem było i pozostaje MTV Studios, ale to nie pierwsza taka sytuacja. Podobnie było chociażby z "Ty", które Netflix przejął od stacji Lifetime i z powodzeniem kontynuuje.

Emily w Paryżu sezon 2 kiedy premiera

A kiedy mamy szansę zobaczyć 2. sezon "Emily w Paryżu"? Zważywszy, że mówimy o amerykańskim serialu tworzonym z częściowo amerykańską ekipą w stolicy Francji, odpowiedź brzmi: nieprędko. Co prawda we Francji są teraz kręcone różne projekty, ale sam Paryż podlega coraz większym obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Ekipa "Emily w Paryżu" musi teraz po prostu czekać, tak jak czekają chociażby producenci "Obsesji Eve", serialu kręconego w kilku krajach europejskich. A widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo nowe odcinki prawdopodobnie będą kręcone w 2021 roku, zaś premierę będą mieć dopiero w 2022 roku.

Emily w Paryżu jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA