Fanów "Outlander" czeka bardzo długa przerwa. Kiedy ruszą zdjęcia do 6. sezonu? Ile poczekamy na premierę?

"Outlander" (Fot. Starz)

Roczne oczekiwanie na premierę kolejnego sezonu "Outlander" to norma. A co powiecie na dwa lata? Wiadomo już, kiedy ekipa serialu rozpocznie zdjęcia do 6. sezonu.

"Outlander" przyzwyczaił fanów do długich przerw w emisji, bo nakręcenie kilkunastu odcinków serialu kostiumowego, często w różnych lokacjach i różnych krajach, po prostu musi trochę potrwać. A jak to będzie wyglądać w czasach pandemii koronawirusa? Niestety, nie mamy najlepszych wieści.

Outlander – kiedy będzie premiera 6. sezonu?

Zdjęcia do 6. sezonu "Outlander" jeszcze się nie rozpoczęły i nie rozpoczną się w najbliższym czasie. Jak donosi serwis Winter Is Coming za UK Casting News, produkcja ma ruszyć w Szkocji w styczniu 2021 roku. To spore opóźnienie, bo przed pandemią rozpoczęcie zdjęć do nowych odcinków planowano na maj 2020 roku.

To oznacza, że na premierę 6. sezonu "Outlander" trochę poczekamy. W "normalnych" czasach nakręcenie całego sezonu tego serialu zajmuje osiem, dziewięć miesięcy, a premiera ma miejsce trzy, cztery miesiące po zakończeniu zdjęć. A ponieważ zdjęcia do kolejnego sezonu ruszają zwykle wtedy, kiedy kończy się emisja poprzedniego, przerwy pomiędzy sezonami są mniej więcej roczne.

Nawet przy założeniu, że produkcja nie potrwa dłużej ze względu na pandemiczne obostrzenia, zdjęcia zakończą się w sierpniu albo wrześniu 2021 roku. Teoretycznie są więc szanse na premierę 6. sezonu "Outlander" w grudniu 2021 roku. Ale ponieważ seriale telewizji kablowej rzadko mają premiery w grudniu, Starz prawdopodobnie przełoży ją na początek 2022 roku. Czyli fani serialu będą czekać blisko dwa lata na nowe odcinki.

6. sezon "Outlander" ma liczyć 12 odcinków i opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, czyli szóstym tomie cyklu "Obca". Spodziewajcie się nowych przygód, wyzwań i przeciwników, a także tego, że "Outlander" zmierzy się z tym, co spotkało Claire w finale 5. sezonu.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA