Hugh Laurie w klimatach jak z "House z Cards" – zwiastun "Na poboczu", politycznego miniserialu BBC

"Na poboczu" (Fot. BBC)

Czy politykowi może upiec się dosłownie wszystko, jeśli będzie udawać, że skandal go nie dotyczy, i dalej robić swoje? Zobaczcie pełny zwiastun miniserii "Na poboczu" z cynicznym Hugh Lauriem.

Hugh Laurie kiedyś sprawdzał granice cynizmu w pracy serialowego lekarza, a teraz przeszedł do polityki. Wkrótce zobaczymy go w składającym się z czterech odcinków miniserialu BBC "Na poboczu". To polityczny thriller Davida Hare'a ("Collateral") skupiający się na bardzo publicznym skandalu i jego reperkusjach.

Na poboczu – Hugh Laurie w zwiastunie serialu BBC

Hugh Laurie wciela się w Petera Laurence'a, charyzmatycznego polityka Partii Konserwatywnej, którego prywatne i publiczne życie zaczyna się rozpadać za sprawą jego wrogów. Podczas gdy na jaw wychodzą kolejne rewelacje, Laurence nie zadręcza się wyrzutami sumienia czy poczuciem winy, balansując między chwałą a katastrofą i po prostu dalej robiąc swoje. Wydarzenia pokazują jednak, jak trudno jest zostawić za sobą przeszłość – zarówno w przypadku kraju, jak i jednostki.

Helen McCrory ("Peaky Blinders") wciela się w postać premier Wielkiej Brytanii. W obsadzie znajdują się także Shalom Brune-Franklin ("Cursed"), Sidse Babett Knudsen ("Borgen"), Saskia Reeves ("The Child in Time"), Sarah Greene ("Normal People"), Patricia Hodge ("Miranda"), Pip Torrens ("Poldark"), Millie Brady ("The Last Kingdom") i Danny Ashok ("Capital").

Premiera Na poboczu 19 października w HBO GO

REKLAMA