Jeszcze więcej kazirodztwa w "Grze o tron"? Aktorzy ujawniają, która para miała być w serialu rodzeństwem

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jacob Anderson, który wcielał się w postać Szarego Robaka w "Grze o tron", zdradził, że on i jego serialowa wielka miłość pierwotnie mieli być rodzeństwem. I na tym nie koniec ciekawostek.

Trwa giełda ciekawostek z książki "Fire Cannot Kill a Dragon" Jamesa Hibberda, dziennikarza "Entertainment Weekly", który co roku bywał na planie "Gry o tron" i przypatrywał się kulisom jej powstawania, od pierwszego pilota, wyrzuconego przez HBO do kosza, aż po kontrowersyjny finał.

Gra o tron – ta para miała być rodzeństwem

W TVLine znajdziecie zaskakujące wypowiedzi Jacoba Andersona i Liama Cunninghama na temat relacji ich bohaterów z Missandei (Nathalie Emmanuel). Anderson, czyli serialowy Szary Robak, zdradza w książce Hibberda, że jego postać i Missandei miały początkowo łączyć więzi rodzinne.

– Kiedy byłem po raz pierwszy na przesłuchaniu, opis postaci mówił, że Szary Robak i Missandei są rodzeństwem. Więc [ich romans] zdecydowanie był niespodzianką. Zastanawiałem się, czy to będzie kolejna sytuacja z kazirodztwem. Cieszę się tylko, że nagle nie ujawniono, że oni są spokrewnieni – mówi aktor.

Trudno powiedzieć, czy showrunnerzy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, planowali kolejny romans pomiędzy rodzeństwem w "Grze o tron" – obok Jaimego i Cersei Lannisterów – czy po prostu na początku w ogóle nie pomyśleli, że Szary Robak i Missandei mogą zostać kiedyś parą.

gra o tron missandei szary robak

A z postacią Missandei związany był jeszcze jeden nie najlepszy plan, który ujawnia Liam Cunningham, serialowy Davos Seaworth. Jak mówi aktor, twórcy "Gry o tron" chcieli, żeby Davos był zauroczony Missandei, kiedy ją spotkał.

– Walczyłem o to z nimi. Powiedziałem: "ja tego, k***a, nie zrobię". To jedyna sytuacja, kiedy im się przeciwstawiłem. Ta kobieta to bogini, ale biorąc pod uwagę historię Davosa z Lyanną Mormont i Shireen, nie można było sprawić, żeby on się podniecał młodą kobietą – tłumaczy aktor.

A skoro przy Liamie Cunninghamie jesteśmy, wiedzieliście, że on wcale nie starał się o rolę Davosa? Podobnie jak Natalie Dormer starająca się o rolę Melisandre, Cunningham przyszedł na przesłuchanie do zupełnie innej roli, której nie dostał.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA