Netflix pokazał nową zapowiedź 4. sezonu "The Crown". Zobaczcie, jak księżna Diana rozpoczyna bajkowe życie

"The Crown" (Fot. Netflix)

Takie historie podobno spotyka się tylko w bajkach. Netflix wypuścił nowy zwiastun 4. sezonu "The Crown", w którym główne role gra młoda para: Diana Spencer i książę Karol.

4. sezon "The Crown" będzie dziać się w latach 80. i rozpocznie nowy rozdział w historii brytyjskiej monarchii. A jego twarzą stanie się młodziutka księżna Diana (Emma Corrin, "Pennyworth"), której z pozoru magiczny romans z księciem Karolem (Josh O'Connor) będzie elektryzować cały świat.

The Crown – Karol i Diana w zwiastunie 4. sezonu

To właśnie ta młoda para, której życie miało być jedną wielką bajką, znajduje się na pierwszym planie w nowym zwiastunie 4. sezonu "The Crown". Przed wami prawie dwie minuty takich scen, jak wspólne tańce, przygotowania do ślubu czy też pierwsze spotkanie Diany z matką Karola, królową Elżbietą II (Olivia Colman).

Do tego dochodzą mniej bajkowe momenty, m.in. z nieszczęśliwą księżniczką Małgorzatą (Helena Bonham Carter), twardą panią premier Margaret Thatcher (Gillian Anderson) czy też problemami małżeńskimi Elżbiety i Filipa (Tobias Menzies). Jest też scena kłótni młodych zakochanych.

4. sezon "The Crown" rozpocznie się od wydarzeń z końcówki lat 70. Królowa Elżbieta II próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, szukając odpowiedniej żony dla 30-letniego księcia Karola. Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher, pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna mieć wpływ na brytyjskie społeczeństwo.

Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA