Czy pandemia może zakończyć "Wspaniałą panią Maisel"? Twórczyni mówi, że przyszłość jest niepewna

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon Prime Video)

0

W styczniu ekipa "Wspaniałej pani Maisel" ma rozpocząć zdjęcia do 4. sezonu. Twórczyni serialu przyznaje, że pandemia koronawirusa może przyczynić się do jego przedwczesnego zakończenia.

Pandemia koronawirusa sieje spustoszenie w telewizyjnym światku, sprawiając, że coraz więcej seriali jest kasowanych bądź przekładanych. Ekipa "Wspaniałej pani Maisel" miała rozpocząć wiosną produkcję nowych odcinków, tak żebyśmy mogli zobaczyć 4. sezon jak zwykle pod koniec roku. Z tych planów nic nie wyszło. Nowa data wejścia na plan to styczeń 2021 roku.

Wspaniała pani Maisel – pandemia zakończy serial?

Amy Sherman-Palladino, twórczyni serialu przyznaje, że ona i jej mąż oraz współpracownik Daniel Palladino zastanawiali się, czy w tych okolicznościach nie powinni szybciej zakończyć serialu. Podczas wirtualnego panelu na Woodstock Film Festival showrunnerka powiedziała, że ekipa próbuje wypracować sposoby działania w nowej rzeczywistości, bo "wszystko teraz jest inne".

Dodała także, że wpływ pandemii na 4. sezon zdeterminuje to, jak długo serial będzie jeszcze produkowany. Problemem dla "Wspaniałej pani Maisel" są nie tylko takie obostrzenia, jak konieczność pracy non stop w maskach czy robienia kilka razy w tygodniu testów na koronawirusa. Pewne rzeczy są obecnie niemożliwe do zrealizowania, jak np. wycieczki za granicę czy sceny z tłumem statystów.

Wspaniała pani Maisel sezon 4 koniec

Sherman-Palladino mówi, że chce zobaczyć, "ile będzie płaczu w tym sezonie", zanim podejmie decyzję co do przyszłości serialu.

– Kręcenie serialu w tym roku będzie większym wyzwaniem. Myślę, że ten rok powie nam wiele [o przyszłości serialu]. "Maisel" została stworzona jako pewnego rodzaju widowisko. Ma duży rozmach i dzieje się na zewnątrz. Potrzebuje przestrzeni i energii. To nie jest serial, który istnieje w małej kieszonce – tłumaczy twórczyni.

Sherman-Palladino nie chce powiedzieć, ile jeszcze sezonów może przetrwać "Wspaniała pani Maisel". Ale zapewnia, że 4. sezon to nie będzie koniec.

– Nie chcemy też nadużywać gościnności. Midge ma przed sobą podróż, którą musi odbyć. To jest walka, która sprawia radość w przeciwieństwie do "Siedzę w penthousie, jestem naprawdę bogata i mam mnóstwo piesków chihuahua". Wiemy, w jakim miejscu chcemy to zakończyć pod względem emocjonalnym i w którym punkcie chcemy to przeciąć, nie wiemy tylko jeszcze, ile odcinków nam zajmie dotarcie do tego – mówi twórczyni.

A kiedy będziemy mogli obejrzeć gotowy 4. sezon "Wspaniałej pani Maisel"? Realna data premiery to niestety dopiero jesień 2021 roku.

Wspaniała pani Maisel jest dostępna na Prime Video