Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Gambit królowej", "Alienista" i inne premiery

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Najbliższy tydzień w serialach to m.in. premiery "Barbarzyńców", "Gambitu królowej" i "Na poboczu". Do Polski w końcu zawita także 2. sezon "Alienisty", oparty na książce "Anioł ciemności".

Nowy tydzień w serialach zacznie się od miniserialu BBC "Na poboczu" z Hugh Lauriem jako politykiem, który ma to i owo na sumieniu. A potem czeka nas powrót "Alienisty", premiera "Gambitu królowej" z polskim akcentem w postaci występu Marcina Dorocińskiego oraz niemiecki serial "Barbarzyńcy" o czasach rzymskich.

Na poboczu (nowość BBC) – 19 października na HBO GO

"Na poboczu" to nowy miniserial BBC o bardzo publicznym skandalu i jego reperkusjach. Hugh Laurie wciela się w Petera Laurence'a, charyzmatycznego polityka Partii Konserwatywnej, którego życie zaczyna się rozpadać za sprawą jego wrogów. Podczas gdy na jaw wychodzą kolejne rewelacje, Laurence nie zadręcza się wyrzutami sumienia czy poczuciem winy, balansując między chwałą a katastrofą i po prostu dalej robiąc swoje. Wydarzenia pokazują jednak, jak trudno jest zostawić za sobą przeszłość – zarówno w przypadku kraju, jak i jednostki.

Alienista (sezon 2) – 22 października na Netfliksie

2. sezon serialu "Alienista" wreszcie w Polsce. W opierających się na książce "Anioł ciemności" nowych odcinkach bohaterowie znani z 1. serii będą rozwiązywać zupełnie nową sprawę. Sara, która otworzyła własną agencję detektywistyczną, angażuje się w poszukiwania Any Linares, porwanej córki hiszpańskiego konsula. Śledztwo, w którym wspomagają ją Laszlo i John, teraz już reporter "New York Timesa", prowadzi ich w kierunku niebezpiecznego i nieuchwytnego mordercy.

Gambit królowej (nowość) – 23 października na Netfliksie

"Gambit królowej" to nowy miniserial Scotta Franka ("Godless"), oparty na książce Waltera Tevisa z 1983 roku. Poznamy w nim historię Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), dziewczyny zostawionej i wychowanej w sierocińcu w Kentucky w latach 50. Młoda bohaterka odkrywa swój zdumiewający talent do gry w szachy, jednocześnie uzależniając się od środków uspokajających podawanym wtedy dzieciom w takich miejscach. Dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, Beth zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Barbarzyńcy (nowość) – 23 października na Netfliksie

"Barbarzyńcy" to z kolei nowy niemiecki serial historyczny. Losy trzech osób krzyżują się podczas bitwy w Lesie Teutoburskim w 9 roku n.e., kiedy to germańskie plemiona stawiają opór ekspansji Cesarstwa Rzymskiego. Twórcami serialu są Arne Nolting, Jan-Martin Scharf i Andreas Heckmann, w obsadzie są m.in. David Schütter, Laurence Rupp i Bernhard Schütz. Reżyserem jest Stephen St. Leger, który wcześniej reżyserował "Wikingów".

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Goldbergowie (sezon 8) – premiera 21 października w USA

· Black-ish (sezon 7) – premiera 21 października w USA, zwiastun tutaj

· The Conners (sezon 3) – premiera 21 października w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA