"Rojst" wróci z 2. sezonem na Netfliksie. O czym będą nowe odcinki? Kto dołączy do obsady? Kiedy premiera?

"Rojst" (Fot. ShowMax)

Dobra wiadomość: "Rojst" nie zakończy się wraz z końcem platformy Showmax w Polsce. Serial dostał zamówienie na 2. sezon, a wyprodukuje go Netflix. Mamy opis fabuły i teaser!

Plotki na ten temat krążyły już od pewnego czasu, a dziś mamy oficjalne potwierdzenie: polski serial kryminalny "Rojst" powróci z 2. sezonem w 2021 roku. Obecnie trwają już zdjęcia do nowych odcinków.

Rojst sezon 2 – teaser, opis fabuły, nowe postacie

Netflix wypuścił krótki opis fabuły, zgodnie z którym akcja 2. sezonu "Rojstu" rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Na nasze ekrany powrócą Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Zofia Wichłacz, do których dołączą Magdalena Różczka ("1800 gramów", "Listy do M." 3 i 4) i Łukasz Simlat ("Boże Ciało", "Amok"). Grani przez nich bohaterowie mają znaleźć się w centrum wydarzeń z nowego sezonu. Reżyserować ponownie będzie Jan Holoubek, który napisał też scenariusz wraz z Kasprem Bajonem.

– Możliwość powrotu do świata i bohaterów "Rojstu" jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika – każde na swój sposób – próbują odkupić winę z przeszłości – mówi reżyser.

Premiera 2. sezonu Rojstu w 2021 roku na Netfliksie

REKLAMA