"The Americans" na Amazon Prime Video. Warto obejrzeć, bo to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat

Amazon Prime Video skupuje kolejne licencje, stając się miejscem, gdzie można obejrzeć najlepsze kultowe. Od dziś w serwisie znajdziecie wszystkie sześć sezonów "The Americans".

Amazon Prime Video staje się w Polsce domem najlepszych seriali, przynajmniej jeśli chodzi o tytuły spoza HBO. W ostatnich tygodniach do serwisu zostały dodane wszystkie sezony "Mad Men", "Z Archiwum X", "Buffy", "Kości" czy "24 godzin", a już wcześniej można było w nim obejrzeć np. "The Shield", "The Office", "Justified", "Żonę idealną", "Parenthood" albo "Seinfelda".

The Americans – gdzie obejrzeć serial online?

Dziś do tego znakomitego grona dołączyło sześć sezonów "The Americans" ("Zawód: Amerykanin" wg FOX Polska). Gdybyście mieli problem ze znalezieniem ich za pomocą wyszukiwarki Prime Video (ja niestety miałam, a "Utopii" nie znalazłam do dziś), zajrzyjcie do ostatnio dodanych tytułów albo skorzystajcie z tego linku.

Emitowany w latach 2013-2018 przez telewizję FX serial to sześć sezonów i 75 odcinków stylowej opowieści o ukrytych szpiegach KGB żyjących w latach 80. na przedmieściu Waszyngtonu. Elizabeth (Keri Russell) i Philip (Matthew Rhys) Jenningsowie wyglądają na zupełnie zwyczajnych Amerykanów z klasy średniej. Prowadzą razem biuro podróży, mają dwójkę dzieci w wieku nastoletnim i nowego sąsiada, Stana Beemana (Noah Emmerich), tak się składa, że pracującego w FBI.

the americans gdzie obejrzeć online

Serial opowiada o kolejnych akcjach Jenningsów, którzy wykonując swoją nietypową pracę, muszą brać pod uwagę czynniki, o jakich zwykle tajni agenci nie rozmyślają. Bo "The Americans" to w tym samym stopniu historia szpiegowska, co opowieść o rodzinie, prostych życiowych sprawach i zupełnie zwyczajnych ludzkich emocjach. Opowieść pełna moralnych szarości, pytań egzystencjalnych i skomplikowanych charakterów po obu stronach zimnowojennej gry. A także świetnej muzyki!

Keri Russell i Matthew Rhys zagrali jeden z najlepszych duetów antybohaterów, jaki kiedykolwiek gościł na telewizyjnym ekranie. A w drugoplanowej obsadzie zobaczycie m.in. Annet Mahendru w roli radzieckiej agentki Niny, Alison Wright jako Marthę, kobietę uwikłaną w niebezpieczny romans z Philipem, Costę Ronina jako Olega z ambasady ZSRR, Margo Martindale w roli Claudii, opiekunki Jenningsów z KGB, czy Julię Garner z czasów sprzed "Ozark" w roli Kimmy, córki agenta CIA.

Serial otrzymał 18 nominacji do nagród Emmy, ale wygrał tylko cztery razy (Margo Martindale razy dwa, Matthew Rhys za finałowy sezon i scenarzyści za finał). Przez lata uchodził za produkcję niedocenianą zarówno przez masową publiczność, jak i gremia rozdające nagrody, za to uwielbianą przez krytyków telewizyjnych.

The Americans jest dostępne na Prime Video

REKLAMA