Co straszyło w Hawkins przed Demogorgonem? Komiks ze świata "Stranger Things" prezentuje jego poprzednika

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Dark Horse Comics i Netflix łączą siły, by wypuścić specjalne, halloweenowe wydanie komiksu. W "Stranger Things Halloween Special" poznajemy Pożeracza Dzieci z Hawkins.

Czy Hawkins było spokojnym miasteczkiem przed 1983 rokiem i pojawieniem się Demogorgona? Bynajmniej. A historię o tym, co straszyło w nim wcześniej poznajemy za sprawą nowego komiksu. Dark Horse Comics i Netflix wypuszczają właśnie wydanie specjalne pt. "Stranger Things Halloween Special" i kolejną mrożącą krew w żyłach historię z tajemniczej miejscowości w stanie Indiana.

Stranger Things – oto poprzednik Demogorgona

W komiksie osadzonym w świecie "Stranger Things" przenosimy się w czasie do 31 października 1983 roku. Sześć dni później nastąpią wydarzenia, które są znane widzom z serialowego hitu Netfliksa.

Stranger Things Halloween Special

Czytelnicy dołączą do Mike'a, Dustina, Lucasa i Willa, którzy siedzą przy ognisku przed prowizorycznym schronem młodego Byersa za jego domem. Chłopcy opowiadają sobie przerażające historie i wtedy wkracza Will z historią, której niby opowiadać nie powinien. Jego ojciec przekazał ją Jonathanowi, a Jonathan tak, jak ma to miejsce w przypadku starszego rodzeństwa – nastraszył nią młodszego brata.

Stranger Things Halloween Special

W 1953 roku Hawkins zostało zamknięte z powodu tajemniczych wydarzeń – czwórka dzieci zostaje uznana za zaginione, a kolejnych czterech uczniów chwilę później zostaje uwięzionych w szkolnej bibliotece, gdzie natrafiają na książkę przedstawiającą analogiczne wydarzenia, tyle że z roku 1937. Wówczas zaginięcia nie ustały, dopóki potwór zwany Pożeraczem Dzieci z Hawkins nie pozbawił życia ośmiorga dzieci. Uczniowie dochodzą do wniosku, że monstrum nie spocznie dopóki nie powtórzy swojego dzieła. W tym momencie tej historii Will, Lucas, Dustin i Mike poznają przerażającą prawdę – ten sam potwór terroryzuje i ich w roku 1983.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA